Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nie ma pieniędzy na remont. Będzie koncert disco polo

poniedziałek, 18 lipiec 2016 17:18
Dział: Wiadomości
Autor 

W sierpniu na radomskim rynku odbędzie się charytatywny koncert disco polo. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na remont poradni dla dzieci i młodzieży przy ulicy Lekarskiej.

Poradnia dla dzieci i młodzieży przy ulicy Lekarskiej nie była remontowana od ponad 10 lat. Modernizacja jest tu bardzo potrzebna, ale i kosztowna. Jak oszacowano, remont pochłonie około 2 milionów złotych. - Trzeba przebudować wszystko. Przestawić ścianki działowe, wyremontować gabinety lekarskie, łazienki. Potrzebny jest kapitalny remont poradni – mówi Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Szpitala na taki remont nie stać. Dlatego posłanka PO Anna Białkowska, przy pomocy radomskiego klubu motocyklowego i zespołów disco polo chce zebrać pieniądze na remont placówki zdrowia. W zbiórce funduszy ma pomóc koncert. - Koncert odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 18:00 w Rynku. Honorowy patronat objął prezydent Radomia Radosław Witkowski. Cieszymy się niezmiernie – mówi Anna Białkowska, posłanka PO. Tego dnia datki na remont będzie można wrzucać do puszek wolontariuszy. Ale będzie także okazja do wylicytowania sportowych gadżetów. - To na przykład koszulka reprezentacji Polski w piłce siatkowej, srebrny medal Rosy, piłka z podpisami piłkarzy i Zbigniewa Bońka. Będzie także piłka z podpisami piłkarzy z klubu Radomiak – dodaje posłanka PO. Ale licytacja ma być wydarzeniem towarzyszącym koncertom. 15 sierpnia na radomskim Rynku wystąpi w sumie 5 zespołów. - Wystąpią zespoły: Redox, Goran, Black&White, gościnnie zespół Cassino, i nowy zespół na ryku Non Stop – mówi Bartłomiej Majcher, zespół Redox. Organizatorzy liczą także na wsparcie radomskich przedsiębiorców. Jak informuje Anna Białkowska, udało się już zaangażować osobę, która przygotuje dokumentację projektową remontu przychodni. Udało się także pozyskać niektóre materiały budowlane. Ale potrzeb jest dużo więcej. - Będziemy kwestowali, będziemy pomagali i poszukiwali ludzi dobrej woli, którzy mogliby wesprzeć ten szczytny cel. W końcu to nasze miasto, nasze dzieci, które się leczą w tej przychodni. Zrobimy wszystko, żeby pozyskać jak największą ilość firm, które zechcą wesprzeć imprezę – mówi Jarosław Marek, prezydent Shark Riders. Koncert charytatywny organizowany jest po raz drugi. W ubiegłym roku organizatorom udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej