Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Medale i odznaczenia na święto policji

czwartek, 14 lipiec 2016 18:31
Dział: Wiadomości
Autor 

170 policjantów z całego województwa z okazji święta policji otrzyma medale. 1500 dostanie wyższy stopień. W tym roku przypada 97. rocznica powstania policji.

Mazowieckie obchody święta policji odbyły się w Radomiu. Przy tej okazji funkcjonariusze otrzymali medale i awanse na wyższy stopień. Wśród nich jest starsza aspirant Kamila Nakoneczna, która awansowała na aspiranta sztabowego. - Bardzo duża satysfakcja ponieważ stopień, który dziś otrzymałam jest ostatnim stopniem w korpusie aspirantów. Jest to taki stopień zasłużony dla policji – mówi st. asp. Kamila Nakoneczna z KWP w Radomiu. Funkcjonariusze podkreślają, że praca w policji to dla wielu spełnienie dziecięcych marzeń. - To takie marzenie małego dziecka, żeby pomagać społeczeństwu w tym co się umie, w tym co się robi najlepiej i żeby można było przysłużyć się społeczeństwu – dodaje st. asp. Kamila Nakoneczna. Służby w policji komendant wojewódzki nie chce nazywać pracą. Jak podkreślał, policjant to nie zawód, a powołanie. - Specyfika naszej pracy polega na tym, że to nie jest osiem godzin, a potem możemy iść do domu i nie myśleć o tym, co za nami. Policjantem się jest 24 godziny na dobę. Tak więc powołanie jest niezbędne, aby realizować swoje obowiązki – mówi insp. Tomasz Michułka komendant KWP w Radomiu. Policja z roku na rok stara się organizować coraz więcej akcji prewencyjnych i zachęcać, zwłaszcza młodych do udziału w nich. Profilaktyka zaczyna się już od przedszkola, często tam gdzie rodzą się marzenia o tym, żeby zostać policjantem. - Im młodsza osoba, tym większy jest ten entuzjazm i energia. Pozwala nam promować zachowania w ruchu drogowym. Czasami jest tak, że dzięki małym dzieciom, zwłaszcza z przedszkoli czy szkół podstawowych docieramy do ich rodziców i dziadków, którzy po drogach powinni poruszać się zgodnie z przepisami, a nie zawsze tak się dzieje – mówi mł. insp. Jacek Mnich, naczelnik Wydział Ruchu Drogowego KWP w Radomiu. Łącznie w garnizonie mazowieckim z okazji święta policji odznaczenia dostanie 170 policjantów. Awanse na wyższy stopień otrzyma 1500 funkcjonariuszy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej