Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Trzylatki nadal bez miejsc w przedszkolach

wtorek, 12 lipiec 2016 17:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Jeszcze dla 150 trzylatków brakuje miejsc w radomskich przedszkolach. Dla setki miejsce na pewno się znajdzie, bo te miejsca już są przygotowywane. Problemem będzie jeszcze około 50 miejsc. Magistrat zapewnia, że także je znajdzie.

O miejsca dla trzylatków w radomskich przedszkolach ubiegała się spora liczba rodziców. - W tym roku o miejsca starali się rodzice 1070 dzieci. Jest to pokaźna liczba – mówi wiceprezydent Karol Semik. Na ten tysiąc chętnych czekało niewiele ponad 500 miejsc. Ale magistrat przygotował kolejne. Między innymi dzięki utworzeniu nowych oddziałów przedszkolnych. Teraz na miejsce w przedszkolu czeka jeszcze 150 dzieci. Dla setki spośród nich miejsca już niedługo będą gotowe. - W tej chwili jesteśmy na etapie adaptacji i przygotowania pomieszczeń. Głównie chodzi tu o szkoły podstawowe, w których są już oddziały przedszkolne. Te działania pozwolą otworzyć kolejne 100 miejsc. Oczekujących jest 150 - mówi Karol Semik. Ale wiceprezydent uspokaja, że dla pozostałych 50 dzieci do końca wakacji miejsca także uda się znaleźć. Oddziały przedszkolne utworzono między innymi na osiedlach Ustronie i Michałów. Teraz miejsca przygotowywane są na osiedlu Gołębiów w PSP 24. Całe zamieszanie to efekt marcowej decyzji ministerstwa edukacji. Wtedy minister ogłosiła, że sześciolatki mogą pozostać w przedszkolach, a gmina miała dodatkowo obowiązek zapewnić miejsca tylko 4 i 5 latkom. - W sumie utworzymy około tysiąca miejsc. W ten sposób wyprzedzamy to, co będzie działo się w 2017 roku. Ta trudna sytuacja zmobilizowała nas do nieco wcześniejszej reakcji – tłumaczy Karol Semik. Gmina będzie miała obowiązek zapewnić miejsca także dla trzylatków we wrześniu 2017 roku. Wtedy o przyjęcie do przedszkola będzie się starać nawet 1,5 tysiąca dzieci w tym wieku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rekrutacja do przeszkoli

  24 lutego rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zasady naboru pozostają bez zmian.

 • Wolne miejsca w przedszkolach. Trwają remonty

  Mniej więcej o tej porze rok temu brakowało 500 miejsc. Teraz zostało jeszcze 500 wolnych miejsc. Mowa o naborze do przedszkoli. Nie wszystkie miejsca są gotowe na przyjęcie przedszkolaków. W niektórych placówkach konieczne są remonty.

 • Święta u przedszkolaków. Spotkanie w PP nr 11

  Spotkania wielkanocne to tradycja przedszkola publicznego numer 11. To też nauka zwyczajów związanych z Wielkanocą i okazja do występów. Przy tej okazji można zapytać najmłodszych o to co robią w Wielkanoc i z czym kojarzą im się te święta.

 • W piątek rusza rekrutacja do przedszkoli

  Za kilka dni rozpocznie się elektroniczny nabór do przedszkoli. Dyrektorka wydziału edukacji w radomskim magistracie zapewnia, że miejsc nie zabraknie, choć nie każdy może się dostać tam, gdzie chciałby w pierwszej kolejności.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej