Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

PSP 29 ma nową salę gimnastyczną

poniedziałek, 11 lipiec 2016 18:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Szkoła podstawowa nr 29 przy ulicy Ceglanej ma nową salę gimnastyczną. Obiekt wybudowano tuż za budynkiem podstawówki. Koszt inwestycji to niemal 3 miliony złotych.

Trzeci tydzień wakacji, lato w pełni. Mimo tego nowa sala gimnastyczna PSP 29 tętniła w poniedziałek życiem. - Dzisiaj jest pierwszy dzień półkolonii. Kto się zapisał, to przyszedł – tłumaczy Paulina, uczestniczka. Uczestnicy półkolonii jako pierwsi testowali nową salę gimnastyczną w PSP nr 29. Magistrat na budowę sali gimnastycznej przeznaczył 2 miliony 300 tysięcy złotych. - Przeznaczyliśmy na tę inwestycję kwotę 2 mln 970 tysięcy złotych. Ale 600 tysięcy złotych to dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych, konkretnie z Funduszu Kultury Fizycznej i Sportu. To fundusz, który jest w dyspozycji marszałka. Marszałek przyznaje pieniądze po uzgodnieniu z ministerstwem sportu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Kolejne kilkadziesiąt tysięcy magistrat przeznaczył na adaptację terenu przy szkole i zakup wyposażenia sali. - Dokładnie 30 tysięcy na adaptację terenu wokół szkoły, czyli na urządzenie terenu, na wymianę bramy wjazdowej, czy zakup siatek przy suficie, które mają chronić obiekt przed użytkowaniem – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Dokumentację na budowę sali sportowej przygotowała PSP 29 z niewielką, jak mówił wiceprezydent Konrad Frysztak, pomocą Urzędu Miejskiego. - Pokazujemy młodzieży, że jest świetna alternatywa na spędzanie czasu nie przed telewizorem czy komputerem, a inwestując w siebie. To szansa na rozwijanie swoich talentów, ale przede wszystkim zdrowy styl życia – mówi Maria Skurkiewicz, wicedyrektor PSP 29. Z tej szansy cieszą się nie starsi i młodsi. - Na samej górze szkoły też była duża sala, ale ta jest o wiele większa – mówi Wiktoria, uczennica szkoły. Wrażenie na dzieciach zrobiła też ścianka wspinaczkowa. - Jest więcej miejsca, nawet są szafki na ubrania. Bardzo nam się podoba - cieszą się Maja, Zuzia i Nikola. Uczestnicy półkolonii, przy okazji oficjalnego otwarcia sali, mieli niecodzienną okazję żeby pograć w kosza wiceprezydentem Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W PSP 29 uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 w Radomiu uczciła stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież szkolna przygotowała program artystyczny pt.: Szabla w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego "Mazowieckie - historia Niepodległości".

 • Budują w dobrym tempie?

  Część powstającej przy ulicy Struga hali widowiskowo sportowej jest już oszklona. Zainstalowany został także dach. Większe wrażenie prace robią w środku. Trwa wyposażenie pierwszych pomieszczeń technicznych.

 • Stan pracy przy hali na ul. Struga

  Budowa Radomskiego Centrum Sportowego wkracza w kolejną fazę. Rozpoczął się montaż elementów dachu w hali widowiskowej przy ulicy Struga.

 • Będzie nowa hala. Przetarg ogłoszony

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 będzie miała nowoczesną, pełnowymiarową salę gimnastyczną. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jej budowę. Obiekt ma służyć mieszkańcom całej dzielnicy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej