Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Rozmawiali o branży metalowej. Konferencja NOT

sobota, 09 lipiec 2016 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

O problemach branży metalowej w Polsce dyskutowano podczas III Konferencji Naukowo-Technicznej, która odbyła się w Jedlni-Letnisko.

Organizatorem konferencji była Naczelna Organizacja Techniczna w Radomiu. - Kilkadziesiąt firm z branży metalowej ulokowanych jest w Radomiu. Nasze historyczne Zakłady Metalowe mają swoich spadkobierców. Poza Fabryką Broni są jeszcze liczne firmy prywatne, zlokalizowane zarówno na terenie miasta jak i wokół Radomiu – mówi Waldemar Fabirkiewicz, prezes Zarządu NOT w Radomiu. Do branży metalowej nawiązuje bezpośrednio także hasło miasta „Siła w precyzji”. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz przedstawiciele politechnik: świętokrzyskiej, łódzkiej, rzeszowskiej, częstochowskiej i bialsko-podlaskiej. Ale nie tylko – Mamy firmy produkujące dla branży metalowej oraz przedstawicieli stowarzyszeń naukowo-technicznych, które są członkami radomskiego NOT. Przede wszystkim są przedstawiciele Stowarzyszenia Inżynierów, Techników i Mechaników Polskich – dodaje Waldemar Fabirkiewicz. Tego typu konferencje są nazywane tranzytem wiedzy. - NOT służy do tego, żeby wszystko to, co nauka wymyśli zaimplementować do przemysłu. Jesteśmy ogniwem pośredniczącym. Na konferencjach naukowcy przedstawiają najnowsze rozwiązania, przedstawiciele przemysłu czerpią z tej wiedzy, a później rodzą się projekty wdrożeniowe – mówi Waldemar Fabirkiewicz. Organizatorem konferencji „Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce” była Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tragedia na torach

  16-letnia dziewczyna, mieszkanka Jedlni Letnisko zginęła w niedzielę wieczorem na torach między Antoniówka a Rajcem Poduchownym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

 • Radom i Jedlnia-Letnisko chcą gospodarczej współpracy

  Władze Radomia i gminy Jedlnia-Letnisko chcą współpracować przy tworzeniu nowej strefy przemysłowej. Na terenie o powierzchni 50 ha, który położony jest w sąsiedztwie Radomia, mogłyby powstawać nowe inwestycje i miejsca pracy.

 • Blokowali drogę. Chcą, żeby wojewoda oddał im karetkę

  Przez dwie godziny kilkudziesięciu mieszkańców Jedlni-Letnisko blokowało przejście dla pieszych w Siczkach, na trasie Radom-Kozienice. Mieszkańcy protestują przeciwko decyzji władz o przeniesieniu karetki z Jedlni do Gozdu.

 • 12-latek zginął na torach

  12-letni chłopiec zginał pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do tragedii doszło w Jedlni-Letnisku. O szczegółach mówi aspirant sztabowy Andrzej Lewicki z Mazowieckiej Komendy Policji w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej