Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Rynek 7. Przywrócona świetność po latach

piątek, 08 lipiec 2016 18:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Kamienica Rynek 7 przez wiele lat straszyła swoim wyglądem. Nie miała szczęścia do inwestorów. Ale ten czas minął. Dziś budynek jest już niemal wyremontowany. A nowi właściciele mają plany dalszej rozbudowy.

Jeszcze rok temu nie było tu okien, elewacja rozsypywała się. Zresztą, jak cały budynek. Wówczas nowi właściciele rozpoczynali remont kamienicy Rynek 7. Po roku obiekt zyskał zupełnie nowe oblicze. Nowi właściciele przeprowadzili gruntowną modernizację. Budowlańcy wykonali prace elewacyjne, zamontowali nowe okna, drzwi, wymienili wszystkie instalacje i zmodernizowali wnętrze kamienicy. Prace dobiegają końca. - Bez wątpienia to duża inwestycja i cieszę się, że udaje nam się dobrnąć do końca - mówi Daniel Stańczyk, współwłaściciel. - Pozostaje jeszcze kilka rzeczy do wykonania w ramach wytycznych konserwatora zbytków. Mam nadzieję, że w niedługim czasie dobrniemy do końca remontu – dodaje. W niedługim czasie, czyli - jak zapowiada współwłaściciel – w ciągu miesiąca. Nowi zarządcy planują większość pomieszczeń w wyremontowanej kamienicy przeznaczyć na lokale użytkowe. Na pietrze jest też mniejsza część przeznaczona na mieszkania. Jak mówi jeden z dwóch współwłaścicieli budynku, są już wstępnie zainteresowani najmem lokali pod działalność. - Władze Radomia zapowiadają ożywienie Rynku. Mamy nadzieje, że to nastąpi wkrótce, że ta kamienica też będzie żyła – dodaje Daniel Stańczyk. I choć remont właściwy jeszcze nie został zakończony, nowi właściciele już myślą o rozbudowie. Jeśli tylko będzie zainteresowanie ze strony najemców. - Planujemy rozbudowę od ulicy Brudnej. Chcemy tam dobudować oficynę – informuje Daniel Stańczyk. Przez lata kamienica Rynek 7 straszyła nie tylko wyglądem, ale i cieszyła się złą sławą, nie miała też szczęścia do inwestorów. W 2008 roku od zarządzającej wówczas budynkiem spółki Rewitalizacja kamienicę kupił Michał Kęska. Sprzedaż odbiła się szerokim echem, bo Michał Kęska kupił budynek za nieco ponad 300 tysięcy złotych. Miał w planach remont i utworzenie tu hotelu. Rozpoczęta modernizacja nigdy jednak nie została przez tego inwestora ukończona. Zgodnie z umową, Rewitalizacja miała wówczas prawo odkupić kamienicę w cenie sprzedaży lub odebrać lokatę w kwocie 300 tysięcy złotych. Nie zdecydowała się na odkupienie budynku, bo – jak się okazało – prywatny właściciel obciążył hipotekę na kwotę dwóch milionów złotych. Sprawa trafiła do sądu. Rewitalizacji sąd przyznał prawo od odbioru lokaty razem z odsetkami. Do sądu zgłosiły się też banki, które udzieliły niespłaconego przez Michała Kęskę kredytu. Ostatecznie kamienica trafiła na licytację komorniczą. Zlicytowali ją aktualni właściciele, którzy kończą właśnie długo wyczekiwany remont.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Mieszkańcy – mieszkańcom

  Na rynku Miasta Kazimierzowskiego odbył się festyn Mieszkańcy Mieszkańcom. Organizatorzy chcieli pokazać osiągnięcia organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej