Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Badają Puszczę Kozienicką. Dla turystów

czwartek, 07 lipiec 2016 16:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Leśnicy prowadzą badania na terenie Puszczy Kozienickiej we współpracy z wiedeńskim uniwersytetem. Wszystko po to, żeby zadbać o komfort turystów i uatrakcyjnić turystykę pieszą. Bez szkody dla przyrody.

Leśnicy postanowili zadbać o przyrodę, ale także o turystów. W tym celu przeprowadzają „Badania obiektów turystycznych w Puszczy Kozienickiej”. Sprawdzają jak dużo osób odwiedza puszczę, i które miejsca turyści lubią najbardziej. - Będziemy się chcieli dowiedzieć dlaczego ludzie przychodzą do Puszczy Kozienickiej, czego szukają, jakie są ich potrzeby, jakie miejsca preferują. Dzięki temu wyciągniemy wnioski jak te miejsca należy wzmocnić, rozbudować – mówi Edyta Nowicka, kierownik Zespołu ds. Promocji i Mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Bo są turyści, którzy wolą leśną ciszę i spokój, są i tacy, którzy jeżdżą do lasu na grilla. Leśnicy chcą zadbać o to, żeby każdy turysta znalazł w lesie swoje miejsce, ale oczywiście bez szkody dla przyrody. Badania są realizowane przez Dyrekcję Lasów Państwowych we współpracy z wiedeńskim uniwersytetem BOKU. Pod koniec czerwca, w ciągu dwóch dni na terenie puszczy przeprowadzono 150 ankiet. Uzyskano także informacje o 64 trasach, które turyści przeszli. To dzięki rejestratorom GPS. - Turystom, którzy pojawiali się w trakcie badań w Źródłach Królewskich proponowaliśmy, żeby wzięli od nas sprzęt badawczy - GPS. Dzięki temu mamy pomiar kilkudziesięciu tras, jakie przeszli turyści - dodaje Edyta Nowicka. Teraz uniwersytet w Wiedniu przeprowadzi analizę zebranych pomiarów. Pierwsze wyniki do Dyrekcji Lasów Państwowych trafią już pod koniec lipca. W sumie badania będą prowadzone przez cały rok tak, aby zbadać natężenie ruchu o każdej porze roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Święto Lasu z udziałem Pierwszej Damy RP

  W Lesie Kapturskim w Radomiu uroczyście odsłonięto kamień i pomnik przyrody „Dąb Niepodległości”. Gościem honorowym Święta Lasu był Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 • Studenci sadzą las

  Edukacja, ekologia i współpraca to cele jakie wyznaczyli sobie organizatorzy akcji Studenci Sadzą Las. Finał projektu, któremu patronuje minister środowiska odbył się w Radomiu.

 • Kazimierz Szafer leśnik i patriota

  Wystawa w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przypomina sylwetkę Kazimierza Szafera. To osoba zasłużona dla polskiego leśnictwa i jednocześnie patriota, który walczył z hitlerowskim najeźdźcą.

 • Plan dla wszystkich lasów

  Pokaz filmu „Plan na las” odbył się podczas konferencji w siedzibie regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych. To pierwsza polska produkcja, która dotyczy tzw. urządzania lasów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej