Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Niepełnosprawny organizuje Tetro Trip. Szuka wsparcia

czwartek, 07 lipiec 2016 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Ma 27 lat, narzeczoną, która już niebawem będzie jego żoną, pracuje jako analityk i motywator. Motywuje innych do...życia, do pokonywania barier i ograniczeń. Doświadczenie, mimo młodego wieku, ma ogromne. Artur z Radomia 6 lat temu uległ wypadkowi. Uszkodził rdzeń kręgowy.

Artur Wachowicz z Radomia jest analitykiem komputerowym, tworzy bazy danych. Szykuje się też do ślubu ze swoja narzeczoną Anią. Ale 6 lat temu przeżył koszmar. Przeleciał przez kierownicę roweru i uderzył głową w ziemię. Uszkodził rdzeń kręgowy i stracił czucie niemal w całym ciele. - Przez półtora roku nie mogłem się pozbierać po wypadku. Były depresje, infekcje. To było ciężkie półtora roku, cały czas w łóżku – wspomina Artur. Ale dziś – jak dodaje - żyje dużo bardziej świadomie niż 6 lat temu. I chce tą świadomością dzielić się z innymi, chcę tę świadomość zgłębiać. Artur, jego narzeczona i dwójka przyjaciół planują Tetro Trip. Nagrali film promujący swój projekt. Zamierzają przemierzyć całą Europę. W konkretnym celu. - Chcę sprawdzić jak dany kraj jest przystosowany do osób niepełnosprawnych, jak żyją tam ludzie, jakie mają możliwości rozwoju, czy pracują i integrują się z innymi niepełnosprawnymi – opowiada Artur Wachowicz. Tetro Trip ma być także podróżą poślubną Artura i Ani. Żeby jednak marzenie udało się zrealizować, Artur potrzebuje wsparcia. Wesprzeć plany radomianina może każdy chętny. Wystarczy wejść na stronę polakpotrafi.pl, wyszukać Tetro Trip Europa i – w miarę własnych możliwości – wybraną kwotą wesprzeć projekt, otrzymując w zamian nagrodę. Czas jest ograniczony – projekt na stornie Polak Potrafi można wspierać do 29 lipca. Artur ma nadzieję, że się uda. Podczas podróży chce kontynuować to, co robi już od jakiegoś czasu. Chce motywować. Już teraz nagrywa filmy, które publikuje w sieci, spotyka się z niepełnosprawnymi, ale i ludźmi sprawnymi. Przekonuje, że ograniczenia, które pojawiają się w życiu można pokonywać. - Chcę pokazać, że problemy codzienności dla „chodziaków” jak ja to mawiam, czyli dla ludzi chodzących, ich problemy w pracy, narzekania, z mojego punktu widzenia się problemami błahymi – mówi Artur Wachowicz. Artur chce pokazać, że nawet takie bariery, jakie pojawiły się w jego życiu można starać się pokonywać. Przed wypadkiem planował zostać budowlańcem. Dramat zweryfikował te plany. Artur sam nauczył się pracy z komputerem. Teraz dzięki temu zarabia. Za chwilę będzie mężem ukochanej dziewczyny i ma nadzieję, że zwiedzą razem Europę. Dziś Artur mówi, że wypadek, który przytrafił się mu 6 lat temu był jego pobudką. Obudził go do życia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Miliony na innowacje dla niepełnosprawnych

  Blisko 3 miliony złotych otrzymało miasto na projekt, którego celem jest poprawa jakości usług społeczno-opiekuńczych osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie oraz ich rodzin.

 • Nowe auto dla niepełnosprawnych

  Do tej pory korzystali z dość wysłużonego mercedesa. Teraz mają nowiutkie Renault. Radomska Caritas zakupiła nowe auto dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Zakup był możliwy dzięki pomocy kilku partnerów.

 • Pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnymi. Rusza nabór

  Nawet 100 tysięcy złotych otrzymają organizacje, które przedstawią najlepsze pomysły na innowacyjne rozwiązania, ułatwiające życie osobom zależnym i ich opiekunom. Nabór wniosków o przyznanie grantów rusza 21 listopada.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej