Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Co widzą kamery? Sporo dzieje się przy muszli

środa, 06 lipiec 2016 17:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 2000 interwencji straży miejskiej i policji. To podsumowanie monitoringu w pierwszym półroczu br. Najwięcej interwencji odnotowano w centrum miasta i w okolicy dworca. Sporo dzieje się przy nowej muszli.

W muszli koncertowej w parku Kościuszki ogłoszono ostatnio wyniki głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Władze miasta chcą, żeby to miejsce skupiało radomian i przyciągało atrakcyjnymi występami. Na razie przyciąga, ale niestety nie tak, jak życzyłyby sobie tego władze. Muszla jest w mieście od kilku miesięcy. Od początku obserwują ją 3 kamery monitoringu miejskiego. Mają co obserwować. To jedno z tych miejsc, w którym bardzo często interweniować muszą strażnicy miejscy lub policja. - Mamy niepokojące dane z tego miejsca – mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. - Muszla jest od paru miesięcy. Mamy już odnotowanych 300 interwencji. I to interwencji z czerwca, maja. Bo w poprzednich miesiącach było zimno. Muszla generuje taki ruch, jakiego byśmy nie chcieli – dodaje sekretarz. To dane z podsumowania działalności monitoringu miejskiego za pierwsze półrocze tego roku. Łącznie na podstawie przekazów z monitoringu straż miejska (głównie ona) i policja interweniowały ponad 2 tysiące razy. Bardzo dużo interwencji było w okolicy wspomnianej już muszli, ale też – co nie zmienia się od lat – w okolicy dworca, także w samym centrum miasta. - Mieszkańcy coraz chętniej przychodzą do centrum. Jest tu coraz więcej ogródków, koncertów. Jest też więcej zdarzeń – mówi Rafał Czajkowski. Najwięcej jest przypadków zakłócania porządku. Funkcjonariusze interweniowali właśnie w tych przypadkach około 1200 razy w pierwszym półroczu tego roku. Ale bardzo dużo, z roku na rok coraz więcej jest przypadków udzielania pomocy osobom poszkodowanym. W tym roku takich interwencji było 600. - Niestety, najczęściej są to osoby pijane, ale nie tylko. Pamiętajmy, że nie każdy, kto leży na ulicy to osoba pijana – dodaje Rafał Czajkowski. Z materiałów monitoringu miejskiego bardzo często korzystają służby. W tym roku policja zabezpieczyła już 190 nagrań zarejestrowanych przez kamery. A kamer w systemie monitoringu miejskiego działa obecnie 70.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni podzieleni. Rafał Czajkowski kandydatem ORSB

  Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

 • Były sekretarz miasta chce wrócić do pracy

  W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

 • Monitoring: w centrum i na dworcu najmniej bezpiecznie

  25 sprawców przestępstw i 2,5 tysiąca osób, które popełniły różne wykroczenia zatrzymano w ubiegłym roku dzięki monitoringowi miejskiemu. Najmniej bezpiecznie jest w centrum Radomia i na dworcu.

 • Sekretarz na Prima Aprilis

  Dopiero za trzy miesiące poznamy nazwisko nowego sekretarza miasta. 31 grudnia skończył się okres wypowiedzenia poprzedniego sekretarza, Rafała Czajkowskiego. Od 1 stycznia na tym stanowisku jest wakat

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej