Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Matury 2016. Wyniki w Radomiu. Nie jest źle.

wtorek, 05 lipiec 2016 17:55
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu maturę zdało 83 % uczniów. To jeden z lepszych wyników na Mazowszu. Lepiej poradzili sobie z egzaminem uczniowie z Warszawy. Całkiem nieźle wypadł też powiat radomski.

W Radomiu do majowych egzaminów maturalnych przystąpiło nieco ponad 2 600 uczniów. W powiecie radomskim - 370. Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, w Radomiu maturę zdało 83 % uczniów. Wśród mazowieckich miast to drugi wynik. Nieznacznie lepiej wypadła Warszawa. W powiecie radomskim egzamin zdało 86 % uczniów. Także ten wynik jest jednym z najlepszych w województwie. W Radomiu średni wynik z podstawowego języka polskiego to 59,4 %. Rozszerzony polski wypadł lepiej. Tu uzyskana średnia to 64,1 %. Słabiej radomscy uczniowie poradzili sobie z matematyką w wersji podstawowej, średni wynik to 58 %. Wersja rozszerzona wypadła jeszcze gorzej – wynik to 26,6 %. Lepiej poszły języki. 69,8 % to średnia uzyskana z języka angielskiego z egzaminu podstawowego. 52,3 % to wynik z egzaminu rozszerzonego. W powiecie, średnie wyniki z pisemnych egzaminów podstawowych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego wyniosły odpowiednio: 61,7 %, 61 % i 69 %. Osoby, które zdawały egzaminy w czerwcu i sierpniu poznają swoje wyniki dopiero 12 września.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej