Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Szukają pomysłów na ożywienie Rynku

poniedziałek, 04 lipiec 2016 17:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Magistrat nadal szuka pomysłu na rewitalizację Miasta Kazimierzowskiego i na to jak ożywić tę część miasta. W tej sprawie odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami.

Mimo że to okres wakacyjny, chętnych do udziału w spotkaniu nie brakowało. To ciąg dalszy konsultacji dotyczących Miasta Kazimierzowskiego. Na zaproszenie władz przyszli przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. - Ci, którzy mają doświadczenie dziś są z nami. Chcemy, aby ta zapomniana przez lata część miasta została zrewitalizowana pod względem infrastruktury, ale także w aspekcie czysto ludzkim – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Chodzi o to, żeby na rynku coś zaczęło się dziać. Takie próby są podejmowane od kilkunastu lat. Ostatnio na rynku odbył się chociażby piknik Witryna Radomskich Buntów. Ale chodzi o to, żeby takie wydarzenia zagościły tu na stałe. Stąd pomysł, także już nie nowy, na organizowanie cyklicznych imprez, czy zapraszanie tam ulicznych artystów. - Marzy mi się, żeby był kataryniarz grający przy kościele, gdy ludzie będą z niego wychodzić – mówi Beata Domaszewicz z Fundacji Miasto Aniołów. O stałym planie imprez mówi także dyrektor jednego z położonych przy rynku hoteli. Placówka na razie na własną rękę próbuje ożywić tę część miasta. W wakacje, przy hotelowym ogródku obywać się będą seanse pod gołym niebem. - Takie seanse filmowe będą w każdy piątek po 21.00. To będą stare, dobre polskie komedie. Chcielibyśmy żeby ten rynek ożył, na razie nic się tam nie dzieje - mówi Sylwia Mortka, dyrektorka hotelu Nihil Novi. Ale padały także inne pomysły. Np. zmiana nazwy tej części miasta na radomski „Kazimierz”. - Fundator naszej fundacji, Łukasz Zaborowski, jest historykiem i potwierdził, że mamy prawo do tej nazwy, aby Radom miał swój Kazimierz – mówi Beata Domaszewicz z Fundacji Miasto Aniołów. Na rozwój każdego projektu czy pomysłu potrzebne jest finansowe wsparcie. Magistrat zapewnia, że w kasie miasta środki na pewno się znajdą. - Jesteśmy gotowi wesprzeć te pomysły także z budżetu miejskiego. Oczywiście każda taka inwestycja musi mieć konkretny paragraf. Jeśli to będą działania dotyczące kultury, to finansowanie będzie z budżetu na kulturę - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. W sierpniu na radomski rynek trafią koncerty, które wcześniej odbywały się w ramach cyklu Spotkajmy się na Żeromskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej