Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Kto obsłuży linie 3, 8, 13?

poniedziałek, 30 marzec 2015 17:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Do końca kwietnia czeka Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji na oferty w przetargu na obsługę linii autobusowych. Dotychczasowy operator - firma ITS Michalczewski – będzie obsługiwała te linie najpóźniej do końca tego roku.

 

Firmie ITS Michalczewski – jak mówi jej właściciel Adam Michalczewski - po prostu nie opłacało się jeździć za mniej niż 5 złotych za jeden wozokilometr. Stawka, którą firma wynegocjowała w 1994 roku przy podpisaniu umowy na czas nieokreślony, obowiązywała aż do 2014 roku. Adam Michalczewski przy obsłudze linii 3,8 i 13 – jak twierdzi - dokładał do interesu. Obecnie stawka za jeden wozokilometr na tych liniach to ponad 6 złotych. Jest jeszcze jeden powód ogłoszenia przetargu przez MZDiK. Według przepisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym umowy z operatorami zawarte w trybie bezprzetargowym przed 2008 rokiem automatycznie wygasną 31 grudnia 2016 roku. Taka sytuacja dotyczy także firmy ITS Michalczewski.

- Operator, który wygra przetarg będzie obsługiwał linie 3,8 i 13 przez 10 lat. Przewidujemy, że autobusy tego operatora wykonają przez ten okres w sumie około 13 milionów wozokilometrów – mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Wymagania, jakie stawia przyszłemu operatorowi MZDiK są jasno określone. - Operator, który wygra przetarg będzie musiał albo we własnym zakresie kupić 24 nowe autobusy albo zapewnić sobie możliwość korzystania z takich autobusów na podstawie osobnych umów cywilno-prawnych. Muszą to być autobusy nie krótsze niż 11,5 metra, niskopodłogowe, klimatyzowane i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych – dodaje Dariusz Dębski.

Ponadto autobusy muszą być wyposażone także w kasowniki, tablice, komputery pokładowe wchodzące w skład Systemu Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Kolorystyka zewnętrzna nadwozia musi być zgodna z barwami obowiązującymi w radomskiej komunikacji miejskiej. Nowy operator będzie musiał rozpocząć obsługę linii 3, 8 i 13 w ciągu pół roku od dnia podpisania umowy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej