Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Odpracowują długi w ZUK

piątek, 01 lipiec 2016 17:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Zadłużeni lokatorzy mieszkań komunalnych już od trzech miesięcy mogą swój dług odpracować. Dzięki temu cztery osoby już spłaciły swoje zadłużenie, a kolejni mieszkańcy zgłaszają się do wakacyjnej pracy.

 

Plan pomocy zadłużonym mieszkańcom lokali komunalnych działa od kwietnia. Lokatorzy mogą swój dług spłacić pracując w Zakładzie Usług Komunalnych. A jest co spłacać. - Program oddłużeniowy jest dość istotny, bo zadłużenie mieszkańców sięga 27 milionów złotych – mówi Sławomir Stanik, dyrektor MZL w Radomiu. Wcześniej osoby, które zalegały z opłatami czynszowymi mogły wystąpić do MZL o zawarcie ugody i rozłożenie należności na raty lub zamianę mieszkania większego na mniejsze. Teraz chętni kierowani są do Zakładu Usług Komunalnych, aby pracować na rzecz miasta. Godzinę takiej pracy wyceniono na 12 złotych. Do obowiązków dłużników należy między innymi grabienie liści i inne prace porządkowe. - Na dzień dzisiejszy mamy zawartych 31 umów. Kolejne są w przygotowaniu i sądzę, że w okresie wakacyjnym chętnych nie zabraknie – dodaje dyrektor MZL. Ponad 30 już zawartych umów to sporo, ale dyrektor Miejskiego Zarządu Lokalami zwraca uwagę na lokatorów, którzy mają ogromne zadłużenie, a nie korzystają z okazji spłacenia długu. - Większość przejawia chęć do pracy, ale jest także grupa lokatorów o większym zadłużeniu, którzy nie kwapią się do tego by dług spłacić. Widać tak założyli, że płacić nie będą – mówi Sławomir Stanik. A odpracować można cały dług. Do tej pory udało się to czterem mieszkańcom, którzy skorzystali z gminnego programu pomocy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Co raz więcej osób odpracowuje swój dług

  Ponad jeden milion 300 tysięcy złotych odpracowali radomianie, którzy mieszkają w lokalach komunalnych przekazanych im przez Miejski Zarząd Lokalami. Przez dwa lata funkcjonowania programu pomocy zadłużonym mieszkańcom, swój dług odpracowało już około 60 osób.

 • Prokuratura postawiła zarzuty. Śledztwo przedłużone

  Dwie osoby usłyszały zarzut niegospodarności w związku z niedopełnieniem obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Zakład Usług Komunalnych przy wycince drzew w parkach. Wycinka miała miejsce w latach 2011-2014. Prokuratura przedłużyła śledztwo w tej sprawie do końca czerwca.

 • Radomianie chcą odpracowywać swoje długi

  Coraz więcej radomian odpracowuje swój dług mieszkaniowy. Najwięcej wniosków o odpracowanie zaległości wpływa do Miejskiego Zarządu Lokalami jesienią i zimą.

 • Trwa wykwaterowywanie pod budowę trasy N-S

  MZL zaproponował lokale zastępcze lokatorom z kamienicy przy ul. Czachowskiego 2. Przetarg na budowę trasy N-S ma zostać ogłoszony na przełomie października i listopada. Budowa będzie trwała do końca przyszłego roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej