Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Absolutorium dla prezydenta Radomia

poniedziałek, 27 czerwiec 2016 17:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia Radosław Witkowski otrzymał od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało siedemnastu radnych, przeciwko było dziewięciu.

 

Budżet na rok 2015 został przygotowany jeszcze przez prezydenta Andrzeja Kosztowniaka. Jak podkreśla prezydent Radosław Witkowski, obecnej ekipie udało się zwiększyć dochody miasta. Zaplanowane wynosiły 935 milionów złotych, zrealizowane – 1 miliard 29 milionów. - Ale ten miliard przełożył się również na to, że zwiększyliśmy dochody o 100 milionów. To, co mnie bardzo cieszy, to zmniejszenie deficytu o blisko 2 miliony złotych – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Optymizmu i radości prezydenta Witkowskiego nie podzielają radni Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze przed głosowaniem nad absolutorium zapowiadali, że będą głosować na „nie”. - Uważamy, że prezydentowi nie należało się udzielenie absolutorium. Chociażby chwalenie się pieniędzmi, a konkretnie kwota 8,5 miliona złotych, którą prezydent pozyskał na szpital, to wstyd. Nie ma czym się chwalić – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. Jednym z zarzutów, jakie opozycja kierowała w stronę prezydenta Witkowskiego, był brak wizji rozwoju miasta. - Prezydent nie przedstawił nam wizji rozwoju miasta. Dotąd tego nie widzimy. Owszem, zauważamy sprawne zarządzanie public relations, ale nie widzimy dokąd Radom zmierza i ma zmierzać – dodaje Marek Szary, radny Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Radosław Witkowski, odpowiadając na krytykę opozycji stwierdził, że radni PiS de facto krytykują rekordowy budżet miasta po 1990 roku. - Klub Radnych PiS źle ocenia to, że zwiększyliśmy budżet o 100 milionów złotych. A najbardziej przykre jest to, że PiS także źle ocenił fakt zmniejszenia deficytu budżetowego – mówi prezydent Radosław Witkowski. Ostatecznie Rada Miejska udzieliła prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu absolutorium za wykonanie budżetu za 2015 rok. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych. Przeciwko było 9.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej