Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Żeby wakacje były bezpieczne

piątek, 24 czerwiec 2016 16:56
Dział: Wiadomości
Autor 

„Bezpieczna kąpiel” - pod takim hasłem już po raz 10. odbył się nad zalewem na Borkach policyjny festyn dla uczniów szkól podstawowych.

 

W festynie nad zalewem na Borkach uczestniczyło ponad tysiąc dzieci ze szkół podstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. - Co roku przygotowujemy taką imprezę tuż przed rozpoczęciem wakacji. Przypominamy dzieciom podstawowe zasady, które obowiązują w czasie wakacji, kiedy odpoczywają nad wodą czy w lesie – mówi nadkomisarz Katarzyna Kucharska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radom. To była już 10. edycja festynu pod hasłem „Bezpieczna kąpiel”. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. - Zaczęliśmy od tego jak bezpiecznie dostać się na wakacje, czyli bezpieczna podróż. Mówiliśmy o tym jak przygotować się do wyjazdu, jak przygotować siebie, jak przechowywać bagaże w czasie podróży. Później opowiadaliśmy o problemach jakie stwarzają bezpańskie zwierzęta. Była prezentacja tresury psów policyjnych – dodaje nadkomisarz Katarzyna Kucharska. Pokaz tresury składał się z dwóch części: posłuszeństwa i agresji. Swoje umiejętności zaprezentowała suczka, która w policji ma służbowe imię Jarka. Jarka służbę w komendzie miejskiej rozpoczęła w lutym tego roku. Przeszła także ponad pięciomiesięczny kurs w Centrum Szkolenia Psów Policyjnych w Sułkowicach. - Jesteśmy partnerami w Policji. Trzeba dbać o pieska. Dba się o niego także w czasie wolnym od służby. Trzeba przyjeżdżać, wyczesać i dać jeść i wodę. Żeby ten piesek wyglądał tak jak wygląda – mówi starszy aspirant Adam Jamrozy, przewodnik psa policyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu. Festyn „Bezpieczna kąpiel” miał jeden cel: edukacja najmłodszych. Organizatorzy przygotowali także pokazy służb ratowniczych: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Alkohol i brawura. Dramat nad zalewem na Borkach

  25-letni mężczyzna utonął w czwartek w zalewie na Borkach. To niestety kolejna ofiara braku ostrożności i spożywania alkoholu nad wodą. Od początku kwietnia utonęło w województwie Mazowieckim już 14 osób

 • Zbierali pieniądze dla chorej koleżanki

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 22 odbył się w piątek Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka. Podczas festynu odbyła się zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie chorej Oli, uczennicy PSP nr 22.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej