Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

"Kocham Cię szkoło, czyli 7 pytań do..."

piątek, 24 czerwiec 2016 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Siedem pytań, siedem drużyn. W Zespole Szkół Muzycznych odbył się konkurs "Kocham Cię szkoło, czyli 7 pytań do...". Pytania dotyczyły przede wszystkim zintegrowanego systemu zarządzania oświatą. Choć nie tylko.

 

Blisko 100 placówek w Radomiu objętych jest zintegrowanym systemem zarządzania oświatą. Właśnie do tych instytucji skierowany był konkurs "Kocham Cię szkoło, czyli 7 pytań do ....". Imprezę poprowadził, znany z szukania odpowiedzi na każde pytanie, Radosław Brzózka. Do finału konkursu zakwalifikowano siedem drużyn. - Konkurs był podzielony na dwa etapy. Pierwszy to eliminacje na sportowo. Wtedy drużyny, które się zgłosiły mogły się w nich zmierzyć. Wszystkie placówki były podzielone na siedem grup, stąd nazwa 7 pytań – wyjaśnia Mariusz Krawczyk, koordynator zintegrowanego systemu zarządzania oświatą. Pytania były zróżnicowane, dostosowane do dzieci w różnym wieku. Ale czasami, to te z pozoru najłatwiejsze sprawiały problem uczestnikom. Dla wyrównania szans, przedszkola i uczniów klas 1 - 3 reprezentowali rodzice oraz nauczyciele. - My, nauczyciele sprawdzamy wiedzę uczniów na sprawdzianach i nie tylko. Teraz uczeń może sprawdzić nas. Powiedzenie, że nauczyciel umie na szóstkę, a uczeń na piątkę nie zawsze się sprawdza. - mówi Dariusz Reszke, nauczyciel z Gimnazjum nr 11 im. Bolesława Prusa w Radomiu Wygrała drużyna, w skałd której weszli właśnie nauczyciel i uczeń. Ekipa z gimnazjum numer 11 im. Bolesława Prusa zwyciężyła konkurs. I to po raz drugi z rzędu. - Jest to niesamowita radość dla nas, udało się kolejny raz wygrać. Oznacza to, że jednak jesteśmy dobrzy - cieszy się Dariusz Reszke z Gimnazjum nr 11 Dla najlepszych przygotwano nagrody o łącznej wartości 60 tysiecy złotych. Otrzymali je nie tylko uczestnicy, ale i publiczność. Konkurs zorganizowano po raz drugi. Impreza doczekała się już włansnego hymnu pod tytulem "Kocham Cię szkoło".

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej