Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Finał wojewódzkiego konkursu. Najlepsi radomianie

sobota, 28 marzec 2015 14:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Finał wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy” odbył się w Radomiu. Najlepsi okazali się Radomianie.

 

Co to jest wypadek przy pracy i jaki ciężar może dorywczo przenosić pełnoletni mężczyzna? To tylko kilka pytań z testu, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy. Finał Konkursu odbył się w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. Z finałowym testem zmierzyło się w sumie 14 drużyn ze szkół z całego Mazowsza. Na karcie - 50 pytań, między innymi o to, czego użyć do gaszeni odzieży, która pali się na człowieku czy o szerokość przejścia dwukierunkowego pomiędzy stanowiskami pracy.

- To ciekawe wyzwanie, myślę że mi się to przyda. Nawet jeśli nie wygram, to zdobytą już wiedzę na pewno wykorzystam – mówi Angelika z Zespołu Szkół Skórzano- Odzieżowych, Stylizacji i Usług, finalistka konkursu.

Z Angeliką rozmawialiśmy jeszcze przed rozpoczęciem testu finałowego. Tak samo jak z drużyną z Grójca. Jak opowiadali uczniowie, dojście do finału nie było łatwe.

- Bardzo trudne były pytania dotyczące bezpieczeństwa w zakładach pracy – mówi Dawid z ZSP w Grójcu. - Były też i łatwiejsze, na przykład o ubiór pracownika – dodaje Rafał, także uczeń grójeckiej szkoły.

W tej edycji konkursu wzięło udział ponad 450 uczniów z Mazowsza. Do finału dopuszczono 80. Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy zorganizowała turniej już po raz osmy. Bo wiedza z zakresu BHP przydaje się oczywiście w pracy, ale też i poza nią.

- W tej chwili wymagane jest zatrudnienie specjalisty BHP w każdym zakładzie pracy. Trudno jest wyobrazić sobie prace bez znajomości podstawowych zasad. Ta wiedza przydaj się także w codziennym życiu - twierdzi Anna Sas-Badowska, rektor Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu.

Na najlepsze drużyny czekały puchary, na najlepszych zawodników – indywidualne nagrody. Konkurs wygrała ekipa z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu, a trzecie - Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 z Warszawy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej