Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Rozpoczął się remont hali MOSiR

środa, 22 czerwiec 2016 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Chodzi głównie prace termomodernizacyjne, czyli upraszczając, chodzi o to, żeby latem w hali było chłodniej, a zimą cieplej. A tym samym jej użytkowanie będzie tańsze.

 

Za prace odpowiada firma Opeus Energia. Termomodernizacja prowadzona jest w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej hali MOSiR w Radomiu”. - Ze względu na krótki termin robimy fotowoltaikę, docieplenie, wymianę okien oraz wentylację – mówi Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Wartość prac to około półtora milina złotych netto. Kwota dotacji w ramach funduszy norweskich to blisko milion złotych. - Ta hala zostanie także dla młodzieży. Tam jest duszno i dlatego chcemy żeby ta wentylacja była sprawna. Fotowoltaika i termomodernizacja to zmniejszenie kosztów utrzymania hali – tłumaczy Grzegorz Janduła. Remont hali MOSiR ma zakończyć się do 31 lipca. Wykonawca ma więc nieco ponad miesiąc na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac. Czas nagli bo od 12 sierpnia między innymi w hali MOSiR rozgrywane będą mecze Mistrzostw Europy w koszykówce kadetów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej