Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

MPK wymienia tabor. W planach autobusy elektryczne

środa, 22 czerwiec 2016 17:21
Dział: Wiadomości
Autor 

MPK zakupiło 19 nowych autobusów. Nowych, choć używanych bo pochodzą 2006 roku. Na razie po radomskich ulicach jeżdżą tylko trzy z nich. MPK ma w planach zakup nowoczesnych, elektrycznych autobusów.

 

Autobusy z lat 90- tych na radomskie ulice już nie wyjadą. Nie pozwala na to ani ich stan techniczny, ani przebieg. Większość z nich przejechała już ponad 1,5 miliona kilometrów. MPK sukcesywnie wymienia tabor. Przedsiębiorstwo od kwietnia jest właścicielem 19 nowych autobusów. - Są to autobusy przede wszystkim wyposażone w klimatyzację, jest tam także system niskiej podłogi. Teraz posiadamy już 100% taboru wyposażonego w niską podłogę – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor ds. techniczno -eksploatacyjnych MPK Radom. Autobusy pochodzą z 2006 roku, ale pomalowane i odświeżone wyglądają jak nowe. Na zakup nowych MPK nie stać. Taki pojazd kosztuje około 1,5 miliona złotych. Używany to tylko 10 % tej wartości. Teraz przedsiębiorstwo ma w planach zakup autobusów elektrycznych. - Spółka aplikuje o fundusze unijne i mam nadzieję, że w niedługim czasie pojawią się na naszych ulicach autobusy już w pełni zasilane energią elektryczną. Ale jest to jeszcze projekt przyszłościowy – dodaje dyrektor. Przyszłościowy, bo MPK najpierw musi znaleźć źródło finansowania. Koszt zakupu nowego autobusu elektrycznego to nawet 2 miliony złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MPK w Radomiu testuje nowy autobus

  Jest pięciodrzwiowy, wyjątkowo długi i pojemny. Na pokład może zabrać aż 157 pasażerów. Wyróżnia się także nowoczesnym wyglądem. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu przez najbliższe 3 tygodnie będzie testować nowy autobus.

 • Michalczewski kupi nowe autobusy

  Firma Michalczewski podpisała z MZDiK umowę na obsługę pięciu linii komunikacji miejskiej w Radomiu. Na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 pasażerowie będą wożeni nowymi autobusami marki Autosan.

 • Przewoźnik na linie miejskie wybrany

  Firma ITS Michalczewski wygrała przetarg na obsługę przez najbliższe 10 lat pięciu linii komunikacji miejskiej. Przetarg na linie 1, 2, 5, 6 i 26 ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Niesprawne autobusy szkolne

  Trzy zatrzymane dowody rejestracyjne i mandaty karne dla kierowców autobusów przewożących dzieci do szkół – to efekt policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie zwoleńskim. O szczegółach mówi aspirant sztabowy Andrzej Lewicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej