Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Strajk radomskich celników

wtorek, 21 czerwiec 2016 16:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomscy funkcjonariusze Izby Celnej dołączyli do ogólnopolskiego strajku celników. Od niemal miesiąca w całym kraju celnicy prowadzą strajk włoski. Dziś protest zaostrzył się także w Radomiu.

 

Strajki celników trwają w całym kraju już prawie od miesiąca. Funkcjonariuszom Izby Celnej nie podoba się rządowy plan wprowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Projekt zakłada połączenie w jedną instytucję służby celnej, Izby Skarbowej oraz Urzędu Kontroli Skarbowej. Celnicy boją się, że to doprowadzi do zlikwidowania służby celnej. Dziś protest przybrał ostrzejszą formę. - Zanosimy zgłoszenia do Urzędu Celnego, ale nikt od nas tego nie przyjmuje bo nie ma tam nikogo, kto mógłby to zrobić – mówi Urszula Swat z Agencji Celnej AKCES. Na strajku cierpią przede wszystkim prywatni przedsiębiorcy. - Stoi nam import, stoi nam eksport, kasa także dziś nie pracuje. W piątek był taki paskudny dzień. Wczoraj wykonano może ze dwa eksporty. Ale dzisiaj w pracy nie ma już nikogo – mówi Urszula Swat. Ci którzy muszą, czekają. Ci, którzy mogą, wracają do domów, a towar zostaje na placu. Na razie celnicy, jak mówią, nie mają informacji ile ta sytuacja może potrwać i kiedy się skończy. Pan Daniel miał zawieźć towar do Rosji. - Byliśmy tam w agencjach celnych i mówili, że celnicy strajkują. Nie wiem ile to może potrwać. Dziś powiedzieli, że nie zrobią. Jutro też podobno mają strajkować. Zaraz ma przyjechać po nas osobówka żeby zabrać nas do domu – mówi pan Daniel, kierowca. Koszty strajku ponoszą importerzy, eksporterzy ale także kierowcy, którzy strajkiem są coraz bardziej rozgoryczeni. - Każdy o swoje walczy. Z jednej strony mają rację, ale czemu ja mam za nich cierpieć? Strajkują rolnicy, pielęgniarki, celnicy i zawsze cierpią kierowcy. Celnik mi powiedział, że skoro wybrałem taki zawód, to żebym czekał! - denerwuje się pan Daniel. Kierowcy już liczą straty, bo każdy postój to brak pensji. - Ja nie powinienem tu stać, u mnie czas się liczy. Gdy stoję to nie zarabiam - dodaje pan Daniel. Ci kierowcy, którzy mogli wyjeżdżali z Radomia, żeby odprawić się w innym mieście. Pan Andrzej z Radomia wyjechał, żeby odprawić się w Gdyni. - Co ja mogę powiedzieć. Oni mają swoje prawa, a my swoje, ale my wszyscy na tym cierpimy. To jest mój pieniądz, ja nie mam za to płacone. Oni walczą po to żeby mieć pieniądze, a ja co mam wtedy zrobić? - pyta pan Andrzej, kierowca. Nie wiadomo do kiedy potrwa strajk. Z radomskimi celnikami nie udało nam się porozmawiać. Nie udało nam się także skontaktować z rzecznikiem prasowym Izby Celnej. Być może dlatego, że dziś w Urzędzie Celnym ogłoszony został także alarm bombowy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Strajk rodziców w Radomiu

  „Nie dla chaosu w szkole”. Pod takim hasłem rodzice organizowali dziś strajk w szkołach w całym kraju. To protest przeciwko planowanej reformie edukacji. Radom przyłączył się do akcji, choć raczej w niewielkim wymiarze.

 • Strajk nauczycieli. W Radomiu „poniżej oczekiwań”

  48 na 98 placówek oświatowych w Radomiu wzięło dziś udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli. Nauczyciele domagają się gwarancji zatrudnienia i 10% podwyżki do płacy zasadniczej.

 • Przystanek na drodze do równości

  „Przystanek Radom” - pod taka nazwą odbyły się w Radomiu protesty przeciw dyskryminacji kobiet. Organizacją zajęła się nieformalna grupa, która deklarowała ponadpartyjny charakter.

 • Przystanek Radom. Jutro strajk kobiet

  Blisko 330 tysięcy złotych uzbieraliśmy w Radomiu podczas tegorocznego Finału WOŚP. To - jak mówią organizatorzy - „kosmiczny rekord”. I ważne, że pieniądze z nawiązką wracają do Radomia. W postaci sprzętów w szpitalach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej