Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Będzie absolutorium dla prezydenta Radomia?

wtorek, 21 czerwiec 2016 16:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomscy radni już niebawem zdecydują czy udzielić prezydentowi miasta absolutorium. Brak absolutorium może skutkować odwołaniem włodarza miasta. Głosowanie w poniedziałek.

 

O tym jaki będzie plan tej sesji radni już wiedzą, o tym jak będą wyglądały obrady, jeszcze nie wie nikt. Na najbliższej sesji radni zdecydują czy udzielić prezydentowi absolutorium. - Najpierw prezydent musi się wypowiedzieć, co udało się zrobić a czego nie. Wtedy podejmiemy decyzję – mówi przewodniczący Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej. Na decyzję może mieć wpływ pozytywna decyzja Regionalnej Komisji Obrachunkowej czyli organu, który sprawdza czy jednostki samorządu terytorialnego realizują swój budżet zgodnie z założeniami. RIO o radomskim budżecie za 2015 rok wydała opinię pozytywną. Dochody dla Radomia w stosunku do roku 2014 zwiększono o 4% a deficyt zmniejszono z 11 do 8 milionów. - Kondycja jest taka jak była poprzednio. Nie zadłużyliśmy się nawet o złotówkę. Tak jak było ponad 430 milionów zadłużenia tak nadal jest, natomiast inwestycje w Radomiu są prowadzone. Będzie stadion, są budowane nowe drogi – mówi Wiesław Wędzonka, radny Platformy Obywatelskiej. Pomimo pozytywnej opinii RIO, radni i tak mają pewne wątpliwości i zastrzeżenia do prezydentury Radosława Witkowskiego. - Mamy zastrzeżenia, chociażby nie realizowanie obietnic wyborczych. To jest podstawowe zastrzeżenie. Prezydenta się przede wszystkim z obietnic wyborczych – mówi Marek Szary, radny Prawa i Sprawiedliwości. Ale jak mówi radny Wędzonka, nie da się w ciągu roku zrealizować wszystkich obietnic wyborczych. - Radni, którzy obserwują prezydenta, ci którzy wiedzą jak funkcjonuje gospodarka zagłosują za absolutorium. Ja sądzę, że głosownie kolegów z opozycji będzie miało charakter wyłącznie polityczny i tak to trzeba odczytywać. Z gospodarką nie będzie to miało nic wspólnego - dodaje Wiesław Wędzonka. Głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Radomia odbędzie się na poniedziałkowej sesji.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Żołnierze AK będą mieli swój pomnik

  W Radomiu powstanie pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej Okręgu „JODŁA”. We wtorek wbito pierwszą łopatę pod budowę pomnika. Jego odsłonięcie planowane jest 9 września.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej