Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

12 ulic w ramach tzw. czynówek

wtorek, 21 czerwiec 2016 16:04
Dział: Wiadomości
Autor 

5 milionów złotych przeznaczy magistrat na tegoroczne inwestycje drogowe robione w ramach tzw. czynówek w Radomiu. Chodzi o przebudowę 12 ulic gminnych i wewnętrznych.

 

W budżecie miasta na inwestycje czynowe zarezerwowano 5 milionów złotych. Po 2,5 miliona na ulice gminne i przebudowę ulic wewnętrznych. Na liście łącznie znalazło się 12 dróg. 5 na liście gminnej. - Chodzi o budowę ulicy Galla Anonima, Gałczyńskiego, Koneckiej i Potworowskiej (to jedno zadanie) oraz o budowę zatoki parkingowej przy ulicy Olsztyńskiej oraz ulicy Źródłowej – wymienia Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Siedem inwestycji znalazło się także na liście ulic wewnętrznych. - Mamy zaplanowaną budowę ulicy Koziej, Kujawskiej, Ludowej, Łomżyńskiej, sięgacz Mlecznej, a także ulicy Wiosennej – dodaje Dariusz Dębski. W tym roku zostaną zrealizowane dodatkowo dwa projekty z listy rezerwowej. Będzie to budowa całej ulicy Ludowej oraz budowa parkingu w okolicach bloku przy ulicy Chrobrego 54.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej