Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Radom – Kielce: chcą współpracować

piątek, 17 czerwiec 2016 18:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Targi Kielce będą reklamowały radomski port lotniczy. Umowa w tej sprawie została podpisana. Ta umowa ma pomóc obu stronom w dynamicznym rozwoju.

 

Choć wzajemne relacje nie zawsze były różowe, to jednak Radom i Kielce więcej łączy, niż dzieli. - Łączy je długotrwała przyjaźń i sympatia, która jest typowa dla miast o podobnej wielkości i blisko położonych – mówi Andrzej Mochoń, prezes Zarządu targów Kielce. Zwłaszcza, że na tym sąsiedztwie można zyskać. Co ważne, korzyści mogą odnieść obie strony. Targi Kielce to kilkadziesiąt dużych imprez w ciągu roku. Imprez, na które przyjeżdżają także goście z zagranicy. Do tej pory przyjeżdżali pociągiem, lub nieco ciasnawą „siódemką”. Teraz trwa przebudowa drogi S-7 na odcinku Radom – Kielce. Niebawem dystans między miastami będzie można pokonać w 45 minut. Tym samym dla gości kieleckich Targów, zwłaszcza gości z zagranicy, atrakcyjne staje się radomskie lotnisko. - Nasze lotnisko jest lotniskiem o zasięgu regionalnym, bo z Portu Lotniczego Radom pod bramy Targów Kielce jest około 80 kilometrów – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Zalety takiego rozwiązania widzi także szef Targów Kielce. - My trzymamy kciuki za lotnisko. Trzymamy kciuki także egoistycznie. Powodzenie lotniska wpłynie na nasze powodzenie. Targi Kielce to w tej chwili drugi taki ośrodek w naszej części Europy – dodaje Andrzej Mochoń. W piątek prezydent Radomia, prezes Portu Lotniczego oraz szef Targów Kielce podpisali umowę o współpracy. - W momencie podpisania tej umowy nasze lotnisko staje się zapleczem komunikacyjnym dla Targów Kielce, czyli dla bardzo prężnie rozwijającego się ośrodka targowego w Polsce – mówi prezydent Radosław Witkowski. - Osoby przylatujące do Radomia będą się czuły tak jak na targach. Będzie ustawione stoisko i autobusami klienci targów będą docierać do Kielc – wyjaśnia Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Z kolei Targi Kielce mają promować na swojej stronie internetowej i podczas imprez targowych radomski port lotniczy i siatkę połączeń. Pierwszą imprezą, która będzie testem współpracy Portu Lotniczego Radom i Targów Kielce będzie wrześniowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej