Dzisiaj jest: 1 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Nadal bez decyzji w sprawie „medycyny” na UTH

piątek, 17 czerwiec 2016 18:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 15 czerwca miała zapaść decyzja o utworzeniu kierunku „medycyna” na radomskim uniwersytecie. Decyzji ministra nadal nie ma, bo ministerstwo prosi UTH o dodatkowe wyjaśnienia.

 

Do 15 czerwca Minister Zdrowia miał wydać decyzję o utworzeniu w Radomiu nowego kierunku, medycyny. Ważne w tej sprawie miało być zdanie Komisji Akredytacyjnej, która wydała w sprawie utworzenia medycyny w Radomiu pozytywną opinię. Mimo pozytywnej opinii, resort na razie nie wydał decyzji. Przysłał do UTH pismo. - Otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Zdrowia, w którym resort prosi o dodatkowe wyjaśnienia. Jest to dla mnie zaskoczeniem, nie sądziłem, że ministerstwo nie ma kontaktu z Komisją Akredytacyjną, z którą wyjaśniałem te zagadnienia – mówi profesor Zbigniew Łukasik, rektor UTH. Ministerstwo pyta między innymi o kadrę i o bazę dydaktyczną. Jak mówi rektor, odpowiedzi na te pytania zostały udzielone już wcześniej Komisji Akredytacyjnej. - Ja nie chcę się wypowiadać zbyt ostro, bo jesteśmy przed decyzją, ale ja już dwa lata piszę wyjaśnienia i pokazuję, że Radom to nie jest trzeci świat, że uniwersytet radomski to jest 9 miejsce pod względem innowacyjności i patentów – dodaje rektor UTH. Jak mówi rektor, list z wyjaśnieniami, o które prosi ministerstwo zostanie wysłany. Kiedy resort podejmie ostateczną decyzję, tego władze UTH jeszcze nie wiedzą.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 5 mln złotych z budżetu państwa dla radomskiego uniwersytetu

  Poprawkę do budżetu zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie laboratoriów potrzebnych do kształcenia na nowo utworzonym kierunku lekarskim.

 • Pięć uczelni na rzecz wojska

  Konsorcjum COP, którego współzałożycielem jest Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, powiększyło się o dwie akademie morskie. Cel grupy to współpraca z polskim przemysłem zbrojeniowym.

   

   

  Do Konsorcjum COP Tradycja, Obronność dołączyły Akademie Morskie w Gdyni i Szczecinie. W sobotę w Radomiu odbyło się podpisanie umowy rozszerzającej grupę o nowe uczelnie. Konsorcjum powołały 1 września trzy szkoły wyższe: Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, Politechnika Rzeszowska i Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.
  - Dowiedzieliśmy się, że Polska Grupa Zbrojeniowa posiada stocznie marynarki wojennej. Dlatego zaproponowaliśmy przystąpienie do Konsorcjum akademiom w Gdyni i Szczecinie – mówi Zbigniew Łukasik, rektor UT-H.
  Współpraca pięciu uczelni poszerza możliwości współpracy z Polską Grupa Zbrojeniową.
  - Współpraca pięciu uczelni stawia nasze szkoły w zupełnie innej, lepszej pozycji w polskim szkolnictwie – podkreśla Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.
  Zlecenia na rzecz zbrojeniówki oznaczają nowe kontrakty, czyli po prostu pieniędzy dla uczelni.
  - Udział w projektach Ministerstwa Obrony Narodowej to nowe źródło finansowania – zapewnia Wojciech Ślączka, rektor AM w Szczecinie.
  Działalność Konsorcjum to również szansa dla studentów. Realizacja badań poszerza możliwości zatrudnienia dla absolwentów.
  - Ukończenie uczelni, która uczestniczy w pracach Konsorcjum, podnosi wartość oferty jaką składa student starający się o pracę - przekonuje Janusz Zarębski, rektor AM w Gdyni.
  Przemysł zbrojeniowy wymaga badań w wielu dziedzinach, m.in. elektronice, czy mechanice.
  - Efekty prac badawczych wzbogacają nasz proces dydaktyczny – zaznacza Wojciech Ślączka.
  Nazwa konsorcjum nawiązuje do Centralnego Okręgu Przemysłowego. Siedziby uczelni, które powołały grupę, znajdują się na terenie COP. Jak zapewniali rektorzy do konsorcjum mogą dołączyć kolejne uczelnie.

   

 • Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  Wydarzenia w ramach Tygodnia Prtzedsiębiorczości odbywają się także w Radomiu. Dziś na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym ten radomski cykl został zainaugurowany.

 • Rektor UTH wyjaśnia sprawę odwołanego koncertu.

  „To miało być zwykłe szkolenie, a nie koncert muzyczny” - mówi prof. Łukasik, rektor radomskiego uniwersytetu odnosząc się do odwołanego koncertu Stachurskiego. Koncert miał się odbyć w auli UTH.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej