Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wydzielone miejsce dla pijanych pacjentów

czwartek, 16 czerwiec 2016 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Pijani, brudni, brzydko pachnący i często awanturujący się pacjenci stanowią duży kłopot dla personelu i innych chorych szpitala. Dlatego w miejskim szpitalu dla takich pacjentów zostanie wydzielone osobne miejsce.

 

W czwartek o godzinie 10.00 na szpitalnym oddziale ratunkowym przy ulicy Tochtermana było w miarę spokojnie. Przede wszystkim nie było tak zwanych pacjentów problematycznych. Ci, jak informuje personel, zaczynają się pojawiać zazwyczaj po godzinie 15.00, no i w nocy. Są pijani, brudni, brzydko pachną i nierzadko awanturują się. - Oni przebywają razem z pacjentami, którzy przychodzą tu na wizytę, czy oczekują na wyniki badań. Ci pacjenci zachowują się różnie, czasem są niebezpieczni dla innych – opowiada Grażyna Penza, wicedyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Od października ubiegłego roku ten szpitalny oddział ratunkowy musiał obsłużyć około 1600 problematycznych pacjentów. Nie ma dnia, żeby ich nie było. Choć są i takie dni, w których pijanych jest zdecydowanie więcej niż zazwyczaj. - To zakończenie roku szkolnego, początek i koniec wakacji, no i przykład z ostatniej niedzieli, po meczu Polska – Irlandia. Wtedy też mieliśmy sporo osób z tak zwanej strefy kibica – mówi Urszula Wierzbicka, pielęgniarka oddziałowa na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Władze miasta i szpitala chcąc zmniejszyć kłopot jaki sprawiają problematyczni pacjenci. Zamierzają wydzielić pomieszczenie przeznaczone właśnie dla takich osób. Szpital podpisał już umowę z miastem na wykonanie tego zadania. - Wydzielamy pomieszczenie. Wyburzymy w poczekalni ścianę, obudujemy pomieszczenie szklaną szybą, żeby można było prowadzić obserwacje. Będą też kamery – informuje Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. I dodatkowe drzwi, które uniemożliwią przemieszczanie się ze szpitalnego oddziału ratunkowego na inne oddziały. Bo takie przypadki też się zdarzały. Zresztą nie tylko takie. - To jest nasz pacjent. Musimy zadbać o stan jego zdrowia. Tylko często ci pacjenci po zrobieniu badania wychodzą ze szpitala bez wyniku. Przychodzą później, mają nowe obrażenia i trzeba im raz jeszcze to badanie robić. Był taki pacjent, któremu tomografię wykonano trzy razy jednego dnia – mówi Grażyna Penza. Pomieszczenia dla problematycznych pacjentów na szpitalnym oddziale ratunkowym szpitala miejskiego będzie kosztowało około 120 tysięcy złotych. Pomieszczenie ma być gotowe najdalej za 4 miesiące.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim

  Od poniedziałku obowiązują zmiany na parkingu przy szpitalu miejskim. Zarząd zdecydował o wdrożeniu nowego systemu. Często się zdarzało, że miejsca postoje był zajmowane przez auta nieuprawnione lub w niekontrolowanym czasie.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej