Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Rower miejski wraca do Radomia

czwartek, 16 czerwiec 2016 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Dobra wiadomość dla pasjonatów rowerowych przejażdżek i miłośników ekologii. W przyszłym roku na ulice Radomia wrócą rowery miejskie. Miasto planuje stworzyć dogodną dla mieszkańców siatkę baz rowerów

 

Ułatwień dla rowerzystów z każdym rokiem w Radomiu przybywa. - W tym momencie mamy około 43 km ścieżek rowerowych, do tego 3,5 km kontrapasów i około 10 km dróg jednokierunkowych, po których rowerzyści mogą poruszać się pod prąd - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDIK w Radomiu. Budowane są kolejne odcinki ścieżek rowerowych. Na ulice Radomia mają wrócić także rowery miejskie. - Rower miejski będzie w Radomiu. W tym roku ogłosimy przetarg na system roweru miejskiego. W tym przetargu będzie zawarta data rozpoczęcia, czyli 1 kwietnia 2017 roku – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. W ubiegłym roku miasto testowało system roweru miejskiego. W skrócie to rowery, które można za drobną opłatą wypożyczyć, przejechać wybraną trasę i oddać w innym punkcie. Ale to były tylko testy. Miasto sprawdzało, czy ten system przypadnie mieszkańcom do gustu. Przypadł. - Z konsultacji wynika, że radomianie chcą w Radomiu wprowadzenia roweru miejskiego. W konsultacjach wzięło udział kilkaset osób, przygniatająca część osób jest na tak. Ankietowani wskazali również lokalizacje – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia. Te lokalizacje, to główne punkty miasta takie jak deptak, dworzec PKP, radomski uniwersytet, duże osiedla mieszkaniowe czy centra handlowe. Ile będzie rowerów w systemie, tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że to nie jest mała inwestycja. Jej koszt to około 3 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Miejskie obchody

  W czwartek w Radomiu odbędą się miejskie obchody 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się na Placu Corazziego o godzinie 12.30. O szczegółach mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej