Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Futbol amerykański po angielsku

poniedziałek, 13 czerwiec 2016 15:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Sport i nauka. Takie połączenie podoba się i uczniom, i nauczycielom. W Publicznym Gimnazjum nr 13 sportem, który łączy jest futbol amerykański.

 

Lekcja wychowania fizycznego połączona z nauką języka angielskiego. Wymarzony do tego przedsięwzięcia jest właśnie futbol amerykański. - Postanowiliśmy połączyć sport z językiem angielskim. Mamy przecież klasy dwujęzyczne – mówi Agnieszka Wolak - Siekańska, nauczyciel PG 13. - Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Futbol amerykański zainteresował też dyrektora placówki Tomasza Gogacza. - To jest korzystne dla młodzieży. Dzięki lekcji poznaje coś nowego, w tym przypadku kulturę amerykańską – zapewnia Tomasz Gogacz. Iwona Stanik, nauczycielka wychowania fizycznego przekonywała, że taka lekcja to same korzyści dla uczniów. - Bardzo mi się podoba ta lekcja. Zwraca uwagę różnorodność ćwiczeń – podkreśla Iwona Stanik. Zajęcia przypominały trening stacyjny. Na każdej „stacji” gimnazjaliści mogli spróbować innego ćwiczenia. Liczyła się siła i ogólna sprawność. Ale głównie technika i taktyka. Tak jak w futbolu amerykańskim, który wymaga znacznie więcej niż tylko siły i szybkości. Instruktorzy z Green Ducks dostrzegli wśród uczestników lekcji sporo talentów. - Nie wszyscy się angażują, ale kilku kandydatów na zawodników można znaleźć – mówi Bartłomiej Radomski z Green Ducks. Sadząc po zainteresowaniu młodzieży na pewno nie była to ostatnia wizyta Green Ducks w PG nr 13.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Green Ducks szukają juniorów

  Futboliści amerykańscy z klubu Green Ducks przygotowują się do nowego sezonu w kategorii juniorów. W przeciwieństwie do rozgrywek seniorów zmagania młodzieży rozpoczną się dopiero po wakacjach.

 • Walka o fotel lidera

  Futboliści amerykańscy Green Ducks Radom jadą do Rzeszowa. Tam będą bronić pozycji lidera grupy II ligi. Radomianie zmierzą się z Rzeszów Rockets.

 • Twardsi od Tytanów

  Nowy sezon, nowa drużyna i nowe nadzieje. Green Ducks rozpoczęli walkę o awans do rundy play-off w II lidze. W inauguracyjnym meczu radomianie zmierzyli się na własnym boisku z Tytanami Lublin.

 • Green Ducks w nowej lidze

  Rozpoczyna się nowy sezon futbolu amerykańskiego w Radomiu. Sezon zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Powstała nowa organizacja, czyli Liga Futbolu Amerykańskiego. Przystąpiło do niej 20 drużyn, podzielonych na ekstraklasę i II ligę.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej