Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Obwodnica Żołnierzy Wyklętych?

czwartek, 26 marzec 2015 17:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Obwodnica Południowa powinna nosić imię Żołnierzy Wyklętych – uważa posłanka Marzena Wróbel. Wtórują jej członkowie Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Zdaniem posłanki Marzeny Wróbel nadanie obwodnicy południowej imienia Żołnierzy Wyklętych to szansa na to, żeby tych żołnierzy przypominać. - Tej formacji bardzo się ta nazwa należy. Trzeba przypominać radomianom i wszystkim Polakom o tych wspaniałych ludziach, dla których Bóg, Honor, Ojczyzna były wartościami najważniejszymi, a o których w sposób systemowy wszyscy Polacy mieli zapomnieć po 1945 roku – argumentuje posłanka Marzena Wróbel. Marzena Wróbel w staraniach o nadanie obwodnicy południowej imienia Żołnierzy Wyklętych nie jest odosobniona. Podobnie myślą przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Przy okazji przekonują, że wybór Jacka Kuronia na patrona nie jest dobrym pomysłem. - Jacek Kuroń przez te 50 lat komunizmu w jakiś sposób należał do elit politycznych, można powiedzieć, a uważam, że Żołnierze Wyklęci lepiej oddadzą charakter tego antykomunistycznego podziemia. Taka kandydatura przykuje też uwagę młodego pokolenia, do którego coraz bardziej przebija się ten etos – mówi Adrian Górski, prezes radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej. To już kolejna propozycja nazwy dla obwodnicy południowej. Na początku były nawet plany, żeby podzielić tę obwodnicę na pięć części i każdej nadać inne imię. Potem pojawiła się propozycja imienia Jacka Kuronia, Ryszard Falek postuluje imię Anny Walentynowicz, a Marzena Wróbel i Młodzież Wszechpolska – Żołnierzy Wyklętych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej