Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Prezydent nie ma wizji? Jest odpowiedź

poniedziałek, 06 czerwiec 2016 17:57
Dział: Wiadomości
Autor 

PiS atakuje prezydenta Radomia za brak wizji i strategii rozwoju miasta. Matusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta stwierdza: „Czyją wizję rozwoju miasta radomianie wybrali, pokazały ostatnie wybory prezydenckie”.

 

Delegaci zjazdu Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się w weekend w Radomiu, nie mieli sentymentów oceniając między innymi dotychczasową prezydenturę Radosława Witkowskiego. - Delegaci dostrzegają całkowity brak wizji i strategii rozwoju miasta Radomia i regionu radomskiego. Podkreślamy, że tyczy się to nie tylko i wyłącznie samego miasta, ale także dostrzegają to delegaci z całego naszego terenu – mówi Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Zjazd odbył się w Radomiu w miniony weekend. O komentarz do zarzutów PiS poprosiliśmy Mateusza Tyczyńskiego, dyrektora kancelarii prezydenta Radomia. - Radosław Witkowski szedł do wyborów z bardzo jasną wizją. Najlepszym dowodem na to, że ta wizja jest i podoba się radomianom są wyniki ostatnich wyborów prezydenckich w mieście. Radomianie mu zaufali i on teraz tę wizję konsekwentnie realizuje – mówi dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. Zdaniem Mateusza Tyczyńskiego prezydent Radosław Witkowski rozwiązuje problemy, które przez osiem lat prezydentury Andrzeja Kosztowniaka wydawały się nierozwiązywalne. - Tworzy Radomskie Centrum Sportu. Po wielu latach oczekiwań Radom będzie miał obiekty sportowe na miarę ponad dwustutysięcznego miasta. Realizowany jest Radomski Program Drogowy. Radomianie wreszcie przestaną brodzić w błocie. Jest Radomska Strefa Gospodarcza, czyli tworzenie dobrych warunków dla inwestowania w Radomiu. To przynosi już pierwsze efekty – dodaje Mateusz Tyczyński. Kolejnym problemem według Mateusza Tyczyńskie, który udało się rozwiązać, to uruchomienie cywilnego lotniska na Sadkowie. PiS podczas zjazdu atakował nie tylko prezydenta Radomia. Dostało się także byłemu rządowi PO-PSL. - Brak realnego wsparcia ze strony byłego rządu PO-PSL dla wielu projektów prorozwojowych w Radomiu i ziemi radomskiej – mówi poseł Andrzej Kosztowniak. Chodzi o kolej i drogę S12. Według Andrzeja Kosztowniaka, posła PiS były rząd nie pomagał w tych kwestiach. Z kolei Marek Suski, poseł PiS i szef klubu parlamentarnego tej partii zarzucił prezydentowi Radomia brak reakcji na propozycję PiS, dotyczącą współpracy Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej RADPEC ze spółką Enea.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Miejskie obchody

  W czwartek w Radomiu odbędą się miejskie obchody 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się na Placu Corazziego o godzinie 12.30. O szczegółach mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

 • Koncert patriotyczny w Dniu Flagi RP

  2 maja – to w polskim kalendarzu Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Radomiu z tej okazji odbędzie się koncert patriotyczny w muszli w Parku im. Tadeusza Kościuszki. O szczegółach koncertu mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej