Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Stare instrumenty w nowej szacie

czwartek, 26 marzec 2015 17:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Instrumenty pozostaną te same, ale cała reszta zmieni się niemal nie do poznania. Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu pokaże swoją ekspozycję w nowy sposób.

 

Zmiany będą możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Muzeum otrzyma prawie 900 tysięcy złotych, w tym 750 tysięcy to pieniądze unijne. Strony podpisały już odpowiednie dokumenty. - Okazało się, że jest jeszcze rezerwa w Regionalnym Programie Operacyjnym i ogłosiliśmy konkurs. W ten sposób znalazły się pieniądze na wspomniany projekt – mówi Leszek Ruszczyk, wicemarszałek województwa. - Dzięki temu podnosimy walory kulturalne i turystyczne Szydłowca. Za otrzymaną dotację muzeum zbuduje na nowo ekspozycję stałą. - Nadal będziemy prezentować głównie polskie instrumenty ludowe. Przedstawimy je jednak w kontekście sztuki, na przykład fotogramów, ale tez oryginalnych obrazów – wyjaśnia Aneta Oborny, dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. - Ekspozycja będzie wyposażona w urządzenia multimedialne, jak panele dotykowe, czy ekrany telewizyjne. Chodzi nam o to, aby zwiedzający mogli instrumenty nie tylko obejrzeć, ale też usłyszeć, czy zobaczyć do czego służą. Jednocześnie przebudowane zostanie wejście do muzeum, a nowy sprzęt do konserwacji instrumentów znajdzie się też w magazynach. Utworzenie ekspozycji zamknie pierwszy etap inwestycji. Następny zakłada budowę nowej siedziby muzeum, która znajdzie się w pobliżu szydłowieckiego zamku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO w Radomiu: „Będziemy odkłamywać rzeczywistość”

  Posłowie ziemi radomskiej zapowiadają więcej konferencji. Jak mówią, chcą odkłamywać rzeczywistość, która jest pokazywana w telewizji publicznej. Dziś posłowie PO krytykowali reformę zdrowia, edukacji. Gorzkie słowa padły też w temacie remontów dróg.

 • Leszek Ruszczyk niepokoi się o Air Show i Fabrykę Broni

  Leszek Ruszczyk, poseł PO jest zaniepokojony stanem przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017 oraz konfliktem na linii pracownicy - zarząd w Fabryce Broni

 • L. Ruszczyk: „Nie będzie budowy drogi ekspresowej S12”

  Budowa drogi wypadła z programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Taką informację otrzymał z Ministrostwa Infrastruktury i Budownictwa Leszek Ruszczyk, radomski poseł PO.

 • Będą inwestycje na radomskim lotnisku

  Ponad 23 miliony złotych mają kosztować inwestycje, które na radomskim lotnisku planuje zrealizować Ministerstwo Obrony Narodowej. Inwestycje mają poprawić funkcjonowanie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej