Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Konkurencja na skrzyżowaniu. Kto najlepszy?

wtorek, 31 maj 2016 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

29 policjantów bierze udział w wojewódzkich eliminacjach w konkursie na „Policjanta Ruchu Drogowego”. Jedną z konkurencji było ręczne kierowanie ruchem drogowym.

 

Ręczne sterowanie ruchem drogowym to jedna z sześciu konkurencji rozgrywanych w ramach eliminacji wojewódzkich konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. - To duża odpowiedzialność. Może dojść do zdarzenia drogowego. Więc trzeba umiejętnie upłynniać ten ruch – mówi mł. asp. Artur Sulej z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, uczestnik konkursu. 29 policjantów kierowało dziś w Radomiu przez kilka godzin ruchem na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada/Chrobrego. Tylu uczestników znalazło się w etapie wojewódzkim konkursu. - To pewnego rodzaju sprawdzenie samego siebie - mówi sierż. sztab. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, także uczestnik konkursu. - Wygrałem eliminacje w komendzie powiatowej. Więc tu próbuję sił – dodaje mł. asp. Artur Sulej. A łatwo nie jest. Choćby w konkurencji z kierowania ruchem. Ważne są zdecydowanie, opanowanie, i – jak informowali nas oceniający policjanci – odpowiednio głośne gwizdanie. Ale największym problemem dla kierującego ruchem policjanta są kierowcy. Przyzwyczajeni do świateł, jazdy „na pamięć” czasem nie rozumieją o co policjantowi kierującemu ruchem chodzi. - Cała trudność polega na tym, że kierowcy nie stosują się do naszych poleceń. Podejmując ręczną regulację, staramy się robić to profesjonalnie, ale niektórzy nie są w stanie dostosować się do dawanych przez nas sygnałów – twierdzi sierż. sztab. Karol Głogowski Tymczasem ręczne sterowanie ruchem – choć dużo rzadziej niż kilka, czy kilkanaście lat temu - nadal zdarza się. Na przykład przy okazji różnego rodzaju remontach, czy awarii sygnalizacji. - Jeśli mamy wyłączoną sygnalizację, to policjant musi kierować ruchem drogowym. To wciąż jest aktualne – mówi nadkom. Katarzyna Populska-Malinowska, naczelnik WRD KPP w Ciechanowie. Eliminacje wojewódzkie w konkursie „Policjant ruchu drogowego” zorganizowano po raz 29. Zwycięzca tych eliminacji będzie reprezentował województwo na etapie już ogólnopolskim. A zwycięzców poznamy jutro. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas organizowanego przez policję Dnia Dziecka na placu Jagiellońskim. Piknik odbędzie się w godzinach 10.00 – 17.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Tragiczny majowy tydzień na drogach Mazowsza

  5 osób zabitych w ponad 70 wypadkach drogowych. Ponad 170 zatrzymanych pijanych kierowców. To bilans pierwszego majowego tygodnia na drogach województwa mazowieckiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej