Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Nowe „Okna”. Rusza festiwal filozofii

sobota, 28 maj 2016 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Resursa Obywatelska już po raz ósmy zaprasza na Radomski Festiwal Filozofii „Okna”. W programie między innymi debaty filozoficzne, wystawy, koncerty i spotkania autorskie. Początek - 1 czerwca.

 

„Okna” prof. Leszka Kołakowskiego zostaną otwarte już po raz ósmy. Festiwal na celu propagowanie filozofii jako nauki, ale także filozofii jako sposobu na życie. Impreza ma także kultywować pamięć o profesorze Leszku Kołakowskim. Pięciodniowy festiwal rozpocznie się 1 czerwca. Właśnie z okazji Dnia Dziecka zaplanowano w tym dniu premierę bajki profesora, z zakończeniem dopisanym przez uczennicę, Paulinę Krajewską. Konkurs na dokończenie opowiadania profesora ogłoszono w ubiegłym roku, teraz będzie można zobaczyć efekty. Prezentacja i promocja książki wydanej przez Radomskie Towarzystwo Naukowe obędzie się w muzeum im. J. Malczewskiego. - Tam także Teatr Poszukiwań z Resursy dokona mini adaptacji bajki. Będzie też czytanie książki i spotkanie z autorką najlepszego zakończenia, Pauliną Krajewską – mówi Marcin Kępa z Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Także w środę otwarcie wystawy „Zbrodnia i kara. Czy możliwa jest sprawiedliwość?”, oraz wystawy projektów ławeczki-pomnika profesora Leszka Kołakowskiego. Te ekspozycje przygotowano w Domu Gąski i Esterki. W czwartek w amfiteatrze w parku, przy Galerii Słonecznej odbędzie się otwarta debata filozoficzna z udziałem Agnieszki Kołakowskiej. - Debata filozoficzna jest zawsze centralnym punktem festiwalu. Od kilku lat jednym z punktów tej debaty jest przyznanie nagrody Gminy Miasta Radomia i profesora Leszka Kołakowskiego – mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej. Nagroda finansowana przez miasto, oraz rodzinę profesora jest przyznawana laureatom olimpiady filozoficznej. Kolejnym punktem festiwalu będą spotkania autorskie. - Spotkanie autorskie z Cezarym Mordką, to radomski filozof. Tego dnia odbędzie się premiera jego książki ”Protagonista”. Kolejne to spotkanie ze Zbigniewem Mentzlem. Tytuł „ Spadający nóż”, bo taka jest jego ostatnia jego publikacja. Poza tym zaplanowalismy dużo wystąpień teatralnych – dodaje Renata Metzger. VIII już Festiwal Filozofii „Okna” uświetni koncert projektu artystycznego Włodka Pawlika i Adama Zagajewskiego. Na to wydarzenie Resursa zaprasza w niedzielę o godzinie 18.00.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Benefis Róży Domańskiej

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • „Zapisy terroru” w radomskiej Resursie

  W radomskiej Resursie zaprezentowano najnowsze wydawnictwo z serii „Zapisy terroru”. Są to relacje ofiar okupacji hitlerowskiej w regionie radomskim. Książkę wydał Ośrodek Badań nas Totalitaryzmami.

 • „Skrzydła z szachownicą”. Wystawa modeli w Resursie

  Od środy w galerii Resursy Obywatelskiej czynna jest wystawa „Skrzydła z szachownicą”. Został zorganizowana z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W Resursie można obejrzeć modele samolotów, repliki mundurów, odznaczenia i broń. Organizatorem wystawy jest Klub Modelarsko - Historyczny Sokół.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej