Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Jest wstępny projekt nowego stadionu

piątek, 27 maj 2016 18:13
Dział: Wiadomości
Autor 

MOSiR otrzymał wstępny projekt nowego stadionu piłkarskiego, który powstaje przy ul. Struga 63. Jak zastrzega prezes MOSiR-u, Grzegorz Janduła, w tym projekcie będą jeszcze zmiany.

Stadion piłkarski zostanie wybudowany w systemie zaprojektuj i buduj. Konsorcjum firm Rosa-Bud z Radomia i Maxto z Krakowa odpowiada za opracowanie całego projektu i budowę dwóch pierwszych trybun.

- To będą niecałe dwie trybuny. Druga trybuna nie będzie zadaszona. Łącznie obie będą mogły pomieścić 5 tysięcy osób - mówi Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Konsorcjum form, które buduje Radomskie Centrum Sportu, przesłało wstępny projekt nowego stadionu. Jako pierwszy wizualizacje pokazał portal radom24.pl. Grzegorz Janduła, prezes MOSiR, zastrzega, że to tylko wstępna wizualizacja i nie można jej łączyć z finalnym wyglądem stadionu.

- Wykonawca dopiero we wtorek 24 maja złożył wstępną koncepcję, którą my musimy zatwierdzić. Już teraz widzimy, że będzie w niej dużo zmian – mówi Grzegorz Janduła.

Pierwsze dwie trybuny mają powstać do 2018 roku. Koszt ich budowy to około 30 milionów złotych. Cały stadion ma kosztować ponad 40 milionów złotych brutto. To wstępne kalkulacje.

- Mamy zabezpieczone pieniądze tylko na pierwszy etap budowy stadionu. Być może do 2018 roku uda nam się coś jeszcze zrobić w tym zakresie, ale to są tylko plany – mówi Grzegorz Janduła.

Za projekt nowego stadionu odpowiada radomski architekt Wojciech Gęsiak, który między innymi zaprojektował obecny stadion przy ulicy Narutowicza.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • Groźny pożar. Nie żyje właściciel mieszkania

  60-letni mieszkaniec Radomia zmarł w wyniku pożaru swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło nad ranem w jednym z bloków przy ulicy Struga. O szczegółach mówi kapitan Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej