Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Wypłaty z 500 + w Radomiu. Niektóre powyżej 3 tysięcy

środa, 25 maj 2016 17:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Niemal 13 tysięcy wniosków o wsparcie z programu 500+ złożono do tej pory w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. To o kilka tysięcy mniej niż zakładano. W całym województwie mazowieckim złożono do tej pory 350 tysięcy wniosków.

 

Już niemal dwa miesiące działa program wsparcia dla rodzin 500+. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wnioski złożyło do tej pory mniej rodzin niż zakładano, ale ruch i tak był spory.

- W kwietniu mieliśmy bardzo duży natłok ludzi. W sumie, do dnia wczorajszego złożono 13 tysięcy wniosków. Wydaliśmy już ponad 9 tysięcy decyzji. Z kwietnia zalega nam 140 wniosków. To dlatego, że były źle wypełnione, a teraz nikt się nie zgłasza aby je uzupełnić – mówi Krzysztof Gajewski, zastępca dyrektora MOPS w Radomiu.

MOPS zakładał, że wnioskodawców w pierwszym miesiącu będzie około 20 tysięcy. Do tej pory wypłata świadczeń przebiega bez problemów. Najdłuższy czas oczekiwania na pieniądze to 40 dni.

- Do dnia dzisiejszego wypłaciliśmy ponad 8 milionów złotych. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych problemów z płatnościami – mówi Krzysztof Gajewski.

W całym województwie mazowieckim wypłacono już ponad 150 milionów złotych z programu 500+.

- Mamy 350 tysięcy złożonych wniosków, prawie 300 tysięcy wypłaconych świadczeń na łączną kwotę ponad 150 milionów złotych. To stan realizacji programu 500+ w województwie mazowieckim – mówi Anna Szczygieł, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

Wnioski można składać do końca czerwca. MOPS w Radomiu zapewnia, że osoby, które złożą wniosek nawet w ostatnim dniu wskazanym przez ustawodawcę, otrzymają wyrównanie. Ale spóźnialscy będą traktowani inaczej.

- Osoby, które złożą wniosek do końca czerwca otrzymają pieniądze za kwiecień, maj i za czerwiec. Jeżeli złożą pieniądze 2 lipca, otrzymają pieniądze już tylko za lipiec – mówi Krzysztof Gajewski.

Najwyższa kwota przekazywana jednej rodzinie w Radomiu to 3,5 tysiąca złotych. Rekord w województwie mazowieckim to 6 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej