Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

W III LO rozmawiali o terroryzmie

poniedziałek, 23 maj 2016 17:24
Dział: Wiadomości
Autor 

„Bezpieczne dorastanie” – pod takim hasłem w III LO w Radomiu odbyło się spotkanie uczniów z policjantami. Rozmawiano o zagrożeniach współczesnego świata: m.in. atakach terrorystycznych na szkołę.

W prelekcji wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas III Liceum Ogólnokształcącego. - Do tego, aby takie spotkania cyklicznie organizować zachęciła mnie konferencja, która dotyczyła terroryzmu, a która odbyła się w Wyższej Szkole Handlowej. Zgłosiłam chęć współpracy z policją dotyczącą propagowania bezpieczeństwa – mówi Danuta Sawicka, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli kilka filmów, specjalnie przygotowanych dla potrzeb szkolenia. W filmach poruszono tematykę zagrożeń współczesnego świata. - To jest temat ataków terrorystycznych, temat dopalaczy i narkotyków, handlu ludźmi, cyberprzemocy – mówi nadkomisarz Krzysztof Jabłonka z KMP w Radomiu. Filmy wywarły duże wrażenie na uczniach III Liceum Ogólnokształcącego. - Gdyby takie zdarzenie jak atak terrorystów miało miejsce w naszej szkole, to nie wiem czy każdy umiałby się zachować tak, jak należy – mówi Patryk, uczeń klasy 2 w III Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu. W III Liceum Ogólnokształcącym nie tylko szkolą młodzież, ale wprowadzają także odpowiednie procedury. Od kilku dni obowiązuje w placówce procedura antyterrorystyczna. - Opracowaliśmy procedurę podczas ataku terrorystycznego. Na radzie pedagogicznej zostali z nią zapoznani nauczyciele, na godzinach wychowawczych uczniowie – mówi Danuta Sawicka. Danuta Sawicka już zapowiedziała, że tego typu spotkania będą odbywały się cyklicznie. Podobne prelekcje zapowiada także Komenda Miejska Policji. Kolejna odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej