Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dyskretny urok klasyków. 35 załóg na starcie

poniedziałek, 23 maj 2016 16:58
Dział: Wiadomości
Autor 

35 załóg wystartowało w Rajdzie Kazimierzowskim, czyli Radomskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, który odbył się w niedzielę. Załogi miały do pokonania 50 kilometrową trasę i wiele zadań do wykonania

Trabanty, małe i duże fiaty, żuki, skody. Wszystkie na chodzie, wszystkie w gotowości. W niedzielę odbył się IV Radomski Rajd Pojazdów Zabytkowych. - Mamy 35 załóg. Mają do pokonania trasę ok 50 kilometrów, na trasie jest 7 punktów kontrolnych, oprócz tego mają do wykonania zadania. Na punktach kontrolnych będą np. testy z bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczy Artur Rembowski, komandor rajdu, współorganizator. Kolejne załogi, w odstępie jednej minuty, wyruszały na trasę. Na parkingu przy ulicy 11 listopada pierwsze zadanie do wykonania. Test. Trzy pytania, czas jedna minuta. Przy okazji organizatorzy promowali także bezpieczeństwo... w pracy. Czyli kampanię Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa „Bezpieczni na starcie zdrowi na mecie”. - Dotyczy bezpieczeństwa pracowników młodych, którzy zaczynają swoją pracę i bardzo ulegają wypadkom. Statystyki są bezwzględne w tym momencie. Ale też dotyczy osób starszych, które powinny w zdrowiu dotrwać do emerytury – mówi Stanisław Wolanin. Także na trasie rajdu organizatorzy w sposób szczególny zwracali uwagę na bezpieczeństwo. - Zabawa zabawą, ale ważne są względy bezpieczeństwa, wszystkie pojazdy muszą być ubezpieczone i oczywiście przestrzegamy przepisy ruchu drogowego – zapewnia Artur Rembowski. Przy ulicy Szarych Szeregów uczestnikom rajdu policja i straż miejska robiła uczestnikom pamiątkowe zdjęcia fotoradarem. Cały rajd wygrała załoga nr 21 jadąca Triumfem Spitfire'em z 80 roku. Zdobyli 58 punktów na 63 możliwe. Puchar za najlepszą stylizację dostali członkowie załogi Ochotniczej Straży Pożarnej. Do mety dotarła jedna załoga kobieca – w jej składzie jechała naczelnik zespołu prasowego wojewódzkiej policji Alicja Śledziona.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Klasyka motoryzacji w Radomiu

  Załoga z Białorusi jadąca Wołgą z 1975 roku zdobyła puchar prezydenta Radomia podczas 37 Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Rajd warszawski, ale tym razem odbył się w Radomiu. Wybierano m.in. mistrza elegancji. Liczył się nie tylko wygląd i stan samochodu, ale także to, jak zaprezentowała się załoga. Patronem rajdu było stowarzyszenie Radomianie Razem.

 • „Rajd jakiego nie było” w Radomiu

  31 aut, a każde z interesującą historią. I to niemałą, bo auta są zabytkowe, ale sprawne. Wszystkie dziś i w sobotę można oglądać w Radomiu w ramach XXXVIII Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

 • Zabytkowe pojazdy w Radomiu. Najstarszy ma prawie 100 lat

  Białorusini przyjadą Wołgą, Holendrzy Mercedesem. Będą grupy z Polski, a najstarszy pojazd, jaki będzie można zobaczyć pochodzi z 1919 roku. To wszystko już jutro i w sobotę w Radomiu. W ramach Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który będzie jednocześnie ostatnią rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

 • Zabytkowe motocykle w Głowaczowie

  Ponad 40 ekip z zabytkowymi motocyklami zjechało w ten weekend do Głowaczowa. Rajd zorganizowano po raz pierwszy. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej