Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Adwokaci w nowej siedzibie

sobota, 21 maj 2016 18:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Izba Adwokacka ma nową siedzibę. Teraz radomscy adwokaci będą mieli więcej miejsca na szkolenia zawodowe i ślubowania, a tych w Radomiu jest coraz więcej.

Izba adwokacka zmieniła swoją siedzibę. Z ulicy Piłsudskiego przeniosła się na ulicę Młynarską. Ma być komfortowo i z duchem czasu. - Uznaliśmy, że dotychczasowe warunki, w których funkcjonujemy są niewłaściwe i postanowiliśmy się dostosować do wymogów współczesności. Tym bardziej, że przybywa adwokatów, przybywa aplikantów – mówi adw. Borysław Szlanta, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Radomiu. Lepsze warunki to przede wszystkim kilka biur i przestronna sala konferencyjna, która pomieści ponad sto osób. To tutaj mają się odbywać spotkania, szkolenia zawodowe czy ślubowania adwokacie. - Adwokatów przybyło w ciągu ostatnich piętnastu lat bardzo znacznie. Dlatego, że w izbie adwokackiej na terenie dawnego województwa radomskiego było piętnaście lat temu około sześćdziesięciu adwokatów. Obecnie jest ich stu czterdziestu – mówi Borysław Szlanta. Żeby wykonywać w Polsce zawód adwokata, trzeba być wpisanym na listę adwokatów danej izby adwokackiej. Tych w Polsce jest obecnie 24.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej