Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

20 milionów złotych kredytu dla radomskiego szpitala

czwartek, 19 maj 2016 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Szpital na Józefowie właśnie spłacił jeden kredyt i już zaciąga kolejny. Jak tłumaczą zarządzający spółką, to pieniądze na pilne potrzeby.

Pilnie trzeba zapłacić niektórym dostawcom – wyjaśnia Tomasz Skura, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Na ten właśnie cel zostanie przeznaczone 20 milionów złotych kredytu, jaki właśnie otrzymał szpital. Zdaniem prezesa, zaciągniecie kredytu i spłata zobowiązań jest lepszym rozwiązaniem niż nie uregulowanie rachunków dostawców w określonych terminach. - Wiązałyby się z tym duże koszta, sprawy sądowe – twierdzi Tomasz Skura. - Lepiej jest zaciągnąć kredyt na korzystnych warunkach i uwolnić się od zobowiązań wymagalnych, a także poprawić wizerunek szpitala wobec wierzycieli – dodaje prezes. Kredytu udzielił szpitalowi bank Pekao S.A. Lecznica ma go spłacić w ciągu 20 lat. Odsetki od kredytu wynoszą 1,9 %. - Właśnie skończyliśmy spłacać jeden kredyt. Drugi spłacamy teraz. Nigdy nie było z tym problemu – twierdzi Tomasz Skura. Całkowita wysokość wszystkich zobowiązań Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie to ponad 100 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Centrum Krwiodawstwa apeluje o krew

  Mówiliśmy o tym na początku lipca, ponawiamy apel teraz, choć sytuacja poprawiła się. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawania krwi. Najbardziej potrzebne są grupy minusowe.

 • Serca radomian. Nie każdy dba właściwie

  Wrzesień jest miesiącem poświęconym sercu. Lekarze chcą zwrócić uwagę na ten, najważniejszy organ i zaapelować o większą dbałość. Wiele osób nadal słabo dba o serce – mówią medycy z radomskiego szpitala.

 • Wydzielone miejsce dla pijanych pacjentów

  Pijani, brudni, brzydko pachnący i często awanturujący się pacjenci stanowią duży kłopot dla personelu i innych chorych szpitala. Dlatego w miejskim szpitalu dla takich pacjentów zostanie wydzielone osobne miejsce.

 • Zwolnienia czy obniżki płac? Ankiety na Józefowie

  Co dalej ze szpitalem na Józefowie? Jak wynika z zewnętrznego audytu i zaleceń, szpital musi zmniejszyć ilość łóżek, aż o 300. Musi też zwolnić 300 osób. Na razie szpital w ankietach pyta pracowników, czy, aby utrzymać zatrudnienie, zgodzą się na obniżki pensji.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej