Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Rozpoczęły się Dni Godności

czwartek, 19 maj 2016 17:13
Dział: Wiadomości
Autor 

W Radomiu rozpoczęły się Dni Godności. To cykl imprez integracyjnych, którego celem jest zwiększanie tolerancji dla osób chorych. Dni Godności potrwają trzy dni.

Jak co roku, w radomskie Dni Godności barwny korowód przeszedł przez centrum miasta. Zakończył się przy scenie muszli koncertowej. Tam dla dzieci zagrała Radomska Orkiestra Wojskowa. Potem prezydent Radomia przekazał organizatorom symboliczne klucze do miasta. - Dni Godności na stałe weszły w kalendarz radomskich imprez. W czasie tych kilku dni integrujemy się poprzez zabawę, poznajemy się nawzajem, poznajemy swoje potrzeby, ale także zmieniamy Radom – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Dni godności mają pokazywać, że bycie niepełnosprawnym nie oznacza bycia gorszym. I pokazują. Jednocześnie, jak zapewnia dyrektor radomskiego MOPS, z roku na rok rośnie świadomość mieszkańców. - Już nie ma tego, co było kiedyś, gdy osoby niepełnosprawne były zamykane w domach, i unikały pokazywania się w przestrzeni publicznej. Oczywiście jest jeszcze szereg barier, choćby urbanistycznych. Ale jesteśmy na dobrej drodze, żeby ten problem zniknął z naszych miast – mówi Marcin Gierczak, dyrektor MOPS w Radomiu. Dla osób chorych to właśnie integracja jest ważnym elementem terapii i dobrego samopoczucia. Dział Usług Opiekuńczych działający przy ulicy Wyścigowej jest, zwłaszcza dla Andrzeja, ważnym miejscem. - Tam zaczął normalnie współpracować z ludźmi. Wystarczy, że inne osoby złapią jego język, to potrafi im wszystko powiedzieć. On się na nowo narodził, to jest jego życie i nie wyobrażam sobie, co by było gdyby ten ośrodek nagle przestał istnieć – mówi Sławomir Kunowski, tata chorego Andrzeja. Radomskie Dni Godności potrwają trzy dni. W piątek przy fontannach odbędzie się koncert integracyjny zespołu Mixtura, a w sobotę będzie aktywnie. Nad zalewem na Borkach odbędą się między innymi regaty kajakowe i przejażdżki konne.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej