Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Szybciej z Radomia do Kielc

środa, 18 maj 2016 16:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Na szybszą podróż z Radomia do Warszawy pasażerowie muszą jeszcze sporo poczekać. PKP PLK zapowiadają jednak wcześniejsze przyspieszenie na trasie z Radomia do Kielc.

Od maja do listopada ma potrwać remont 7-kilometrowego odcinka ze Skarżyska do Suchedniowa, na linii kolejowej numer 8. Modernizacja tego odcinka ma skrócić podróż z Radomia do Kielc. - Odczuwalną dla pasażera zmianą będzie skrócenie czasu przejazdu, ponieważ znikną ograniczenia prędkości, chociażby na stacji Skarżysko-Kamienna. Tam pociągi będą mogły kursować z prędkością 100 - 120 km/h – mówi Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK S.A. Dwa lata remontu tego odcinka pochłonęło ponad 80 milionów złotych. Ale efekty już są, bo jak mówi rzecznik PKP PLK S.A., z Radomia do Skarżyska-Kamiennej jedzie się o 20 minut krócej. Pasażerowie czekają na przyśpieszenie na trasie Radom - Warszawa. Od lat remont tego odcinka idzie jak po grudzie. Ostatnio wystąpiły problemy z przetargami. I znowu pojawiły się przypuszczenia, że te problemy kolejny już raz opóźnią zakończenie modernizacji odcinka Radom - Warszawa. PKP jednak uspokajają. - Przetargi, które zostały ogłoszone na odcinek pomiędzy Czachówkiem a Radomiem są przez nas teraz analizowane. Prace przetargowe cały czas są w toku i jesteśmy na etapie sprawdzania kolejnych ofert firm, które się zgłosiły. Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć prace - mówi Karol Jakubowski. Prace na odcinku kolejowym numer 8 pomiędzy Suchedniowem, a Skarżyskiem nie będą wpływały na rozkład jazdy pociągów. Koszt modernizacji tego fragmentu wyniesie ponad 20 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej