Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Lawina mandatów za szybką jazdę

poniedziałek, 16 maj 2016 16:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 140 mandatów i 11 zatrzymanych praw jazdy – to efekt policyjnej akcji „Prędkość”, którą radomska „drogówka” przeprowadziła w niedzielę.

Akcję „Prędkość” radomska „drogówka” prowadziła na ulicach Radomia i drogach powiatu radomskiego. Akcja trwała kilkanaście godzin. Jej wyniki są niepokojące. - Zatrzymaliśmy około 200 kierowców. Z tego, 140 przypadków to mandaty karne za przekroczenie prędkości. 11 kierowcom zatrzymano prawa jazdy – mówi podinspektor Piotr Kostkiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Policja alarmuje: radomianie i mieszkańcy powiatu jeżdżą za szybko. - Mimo że stoimy i apelujemy do kierowców o rozsądek i rozwagę, to w dalszym ciągu, a szczególnie podczas weekendów kierowcy jeżdżą zbyt szybko i tracą prawa jazdy – dodaje podinspektor Piotr Kostkiewicz. Podczas niedzielnej akcji „Prędkość” zatrzymano także 3 nietrzeźwych kierowców.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej