Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Dotacje na szkolne boiska

sobota, 14 maj 2016 15:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Przy trzech radomskich szkołach podstawowych powstaną nowoczesne boiska sportowe. Pieniądze na ich budowę pochodzą z budżetu Radomia i ze środków ministerstwa.

Budowa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 już się rozpoczęła. Głównym obiektem kompleksu sportowego będzie boisko wielofunkcyjne. Wkrótce budowlańcy przystąpią do wykonania syntetycznej nawierzchni. Dwie kolejne inwestycje tego typu będą realizowane w szkołach podstawowych nr 2 przy ulicy Batalionów Chłopskich i nr 13 przy ulicy Sienkiewicza. Środki na wspomniane budowy pochodzą głównie z budżetu miasta. Magistrat otrzymał również dodatkowe pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. To środki z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ich podział należy jednak do kompetencji zarządu województwa. Dofinansowanie inwestycji z tego źródła nie przekracza 1/3 kosztów całego projektu.. Zarząd województwa przyznał dotacje ze wspomnianego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na 41 projektów na Mazowszu. Dziesięć z nich to inwestycje w regionie radomskim. Dotacje wyniosą łącznie ponad sześć milionów złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski „Elektronik" będzie miał nowe boisko

  Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, wreszcie będzie miał nowe boisko sportowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy to ponad 630 tysięcy złotych.

 • Boiska dla całej dzielnicy

  V Liceum Ogólnokształcące im Romualda Traugutta ma nowe obiekty sportowe. Dzięki nim gra w koszykówkę, czy piłkę nożną będzie nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

 • Przesunięcia w budżecie. PiS krytykuje magistrat

  Rada Miejska zgodziła się na przesunięcie 2,5 miliona złotych z pieniędzy zarezerwowanych na budowę trasy N-S na remont ulicy Wolanowskiej. Magistrat zapowiedział, że będzie starał się o dotacje rządowe na obie inwestycje drogowe, kosztem przebudowy między innymi alei Wojska Polskiego. Decyzję krytykuje PiS.

 • Najpierw hala, teraz boisko

  Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 nie muszą już szukać miejsca do gry w piłkę, czy siatkówkę. Placówka ma własny, nowoczesny kompleks sportowy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej