Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Muzyczna integracja. Śpiewali razem

sobota, 14 maj 2016 14:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 200 uczestników z całej Polski wzięło udział w XIII ogólnopolskim konkursie integracyjnym „Śpiewajmy razem”. To konkurs z nagrodami, ale i o terapeutycznym charakterze.

6 kategorii wiekowych, 200 uczestników. W tym konkursie nagrodę wyśpiewać mógł każdy. - Ten konkurs jest przede wszystkim dla tych, którzy chcą śpiewać, potrafią i próbują śpiewać. Uczęszczają do przedszkoli, do szkół na różnym poziomie edukacyjnym. W konkursie biorą udział dzieci ze szkół masowych oraz ze szkół specjalnych – mówi Anna Frankowska, wicedyrektor SOSW im. ks. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego. To połączenie wykonawców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, to śpiewanie razem, ma także wymiar terapeutyczny. Dodaje pewności osobom, które na co dzień borykają się z różnego rodzaju dysfunkcjami, a uczy tolerancji tych, którzy na co dzień nie mają styczności z niepełnosprawnością. Była to już XIII edycja konkursu piosenki „Śpiewajmy razem”. Co roku do udziału zgłaszają się chętni z całej Polski. Jak mówi przewodnicząca jury, w tym roku poziom uczestników, tak jak w poprzednich latach, był wysoki. - Jest nam niezmiernie miło, bo ten konkurs jest wciąż bardzo popularny. Jury ma zawsze problem, bo nigdy nie chcemy nikogo urazić, i chcielibyśmy nagrodzić wszystkich. Ten poziom z roku na rok jest coraz wyższy – mówi Edyta Ferblik-Jaworska, nauczycielka w SOSW im. ks. Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego. Uczestnicy konkursu mieli dowolność w wyborze repertuaru. To nie ułatwiało pracy jury. Jak mówi pani Emilia, która ocenia występy wokalne w tym konkursie już od 12 lat, obrady były burzliwe. - To jest wspaniałe, że możemy wybrać spośród tak młodych wykonawców w różnych gatunkach muzycznych. Zdarzają się i raperzy, muzyka pop, muzyka dziecięca, młodzieżowa, dyskotekowa. To jest cudowne że mamy tutaj pełen przekrój zainteresowań młodzieży – mówi Emilia Frankowska, nauczycielka w SOSW im. ks. Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego. Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla dzieci niewidomych i słabo widzących, mieszczący się przy ulicy Struga 86.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Dni otwarte w SOSW w Radomiu

  Edukacja, wychowanie i coraz ważniejsza nauka zawodu niepełnosprawnych. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczak zaprezentował radomianom jak radzi sobie z tymi problemami.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej