Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zielony konkurs w PG 13

sobota, 14 maj 2016 14:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Amelia, Julia i Artur, uczniowie szkoły podstawowej numer 3 zajęli pierwsze miejsce w konkursie przyrodniczym organizowanym przez radomskie gimnazjum nr 13. Tematem konkursu były parki narodowe.

To już kolejna edycja konkursu przyrodniczego dla szkół podstawowych, który zorganizowało radomskie gimnazjum nr 13. Hasłem przewodnim były parki narodowe. Zdaniem dyrektora szkoły edukacja ekologiczna jest ważna, zwłaszcza dla uczniów.

- Parki narodowe to coś, co jest najbardziej cenne w polskiej przyrodzie. Wiedza przyrodnicza to wiedza o tym, co się dzieje wokół nas. Dlatego biologia jest rzeczywiście bardzo ważna jeżeli chodzi o edukację ekologiczną – uważa Tomasz Gogacz, dyrektor PG nr 13 w Radomiu.

Konkurs miał trzy etapy. Do ścisłego finału weszło 5 szkół, ale zwycięzca był tylko jeden. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze szkoły podstawowej numer 3. Uczniowie chwilę po ogłoszeniu wyników tak oceniali poziom konkursu.

- To był test i te pytania wcale nie były trudne – ocenia Artur Węgrzycki, uczeń PSP nr 3.

- Jestem usatysfakcjonowana tym wynikiem. Myślę, że było warto – mówi nam Amelia Dulęba, uczennica „trójki”. Zakres materiałów wykraczał poza szkolne lekcje biologii, co jak się okazuje wcale nie sprawiło uczniom trudności.

- Nie było ciężko, miałam łatwy zakres materiału i przyjemnie mi się uczyło – zapewnia Julia Sułkowska z PSP nr 3.

Gimnazjum nr 13 już zapowiedziało kolejną edycję konkursu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej