Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Port Lotniczy ma nowy certyfikat ULC

piątek, 13 maj 2016 16:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Port Lotniczy Radom otrzymał od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikat lotniska użytku publicznego. Certyfikat został przyznany na 3 lata.

Do tej pory radomski port lotniczy certyfikaty od Urzędu Lotnictwa Cywilnego otrzymywał dwukrotnie. Za każdym razem były one przyznawane na rok. Ważność ostatniego certyfikatu upływała o północy, 13 maja. W kwietniu odbył się audyt certyfikacyjny. Inspektorzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego skontrolowali port i lotnisko na Sadkowie w 16 obszarach, w tym między innymi: struktura organizacyjna i zarządzanie lotniskiem, stan techniczny i utrzymanie nawierzchni, oznakowanie poziome i pionowe drogi startowej, dróg kołowania i płyty postojowej, zarządzanie płytą postojową czy ratownictwo i ochrona przeciwpożarowa lotniska. W ubiegłym tygodniu port przeszedł audyt Departamentu Ochrony ULC. Kontrolowano Straż Ochrony Lotniska na Sadkowie. Oba audyty zakończyły się pomyślnie. Dlatego ULC przyznał radomskiemu portowi lotniczemu kolejny certyfikat lotniska użytku publicznego. Tym razem po raz pierwszy certyfikat został przyznany na 3 lata, czyli maksymalny czas na jaki ULC wydaje tego typu dokument.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej