Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nie boją się pecha. Koncert i filmy w piątek, 13-go

czwartek, 12 maj 2016 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na Noc Muzeów. Nietypowo, bo dzień wcześniej. W programie koncert Marka Dyjaka oraz pokaz filmów o Gombrowiczu.

Muzeum Witolda Gombrowicza nie boi się pecha, i Noc Muzeów organizuje w piątek, 13-tego. - Zamierzamy zorganizować koncert w plenerze. Wystąpi Marek Dyjak w towarzystwie dwóch fantastycznych muzyków trębacza i pianisty oraz akordeonisty. Świetny koncert, Dyjak śpiewający utwory Gintrowskiego, których nie ma jeszcze na żadnej płycie, można je usłyszeć tylko na żywo – zachęca Ewa Witkowska z Muzeum Witolda Gombrowicza. W programie będą także autorskie utwory Marka Dyjaka. Koncert ma odbyć się na zewnątrz, ale w przypadku gorszej pogody przeniesiony zostanie do wnętrza muzeum, tym samym ilość miejsc może być ograniczona. Po koncercie muzeum proponuje seanse filmowe. - Dwa filmy dokumentalne, które będą wyświetlone równocześnie. Jeden w Sali Polskiej na parterze, to będzie filom Andrzeja Wolskiego o Witoldzie Gombrowiczu, film trwa ok. 50 minut, i drugi film, w sali edukacyjnej, zatytułowany „zabijcie Witolda”. To film, który jest opowieścią tych, którzy pamiętają Witolda z czasów jego argentyńskiej biografii – mówi Ewa Witkowska. Początek koncertu w Muzeum o godz. 19.00. Zwiedzanie placówki będzie trwało do północy. Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli z przystanku przy ulicy Chrobrego o godzinie o godz. 18.15.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tłumy radomian na Nocy Muzeów

  W minioną sobotę już po raz 12-ty odbyła się w Radomiu Noc Muzeów. Radomskie placówki kultury, odwiedziły tłumy radomian. Pogoda dopisała i było co oglądać. Ci, którzy na przykład odwiedzili jednostkę straży pożarnej, zobaczyli nawet wyjazd strażaków do wypadku drogowego.

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Muzeum im. J. Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów

  W najbliższą sobotę 19 maja w całej Polsce rozpocznie się Noc Muzeów. W Radomiu ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza, zostanie zorganizowana już po raz 12-ty.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej