Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nagrody w Miejskiej Bibliotece

środa, 11 maj 2016 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Mariola Turek została Bibliotekarzem roku 2016. Nagrodzony został także Czesław Kruk za wieloletnie wsparcie radomskiej biblioteki.

Mariola Turek w bibliotece pracuje od ponad 30 lat. W tym roku to właśnie ona zdobyła tytuł Bibliotekarza roku 2016. Zwyciężczyni nie kryła zaskoczenia i radości. - Kiedy dotarła do mnie ta wiadomość, byłam oszołomiona. Nie przypuszczałam, że to ja w tym roku mogę zdobyć tytuł – mówi. Mariola Turek jest kierownikiem Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej. - Do zadań naszego działu należy także opracowanie książek, które do nas docierają. Opracowujemy również książki pod względem formalnym i pod względem rzeczowym. Do naszych zadań należy także tworzenie zadań katalogu centralnego, do którego później mają dostęp czytelnicy i wszyscy pracownicy – dodaje Mariola Turek. Plebiscyt na najlepszego bibliotekarza trwa od 2009. Choć to nie jest założenie konkursu, to do tej pory nagradzane są tylko kobiety. - Tytuły dostają tylko panie, bo 90% bibliotekarzy radomskich to właśnie panie, więc jest w kim wybierać. Ale jestem pewna, że lada moment ten tytuł trafi w ręce mężczyzny ponieważ w tym młodym pokoleniu bibliotekarzy jest coraz więcej mężczyzn – mówi Anna Skubisz - Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Odznaczenie otrzymał także Mecenas Miejskiej Biblioteki. Czesław Kruk został uhonorowany Medalem Herbowym Miasta Radomia za wieloletnie wsparcie, nie tylko finansowe placówki. - Jestem szczęśliwy i dumny, ale trochę zaskoczony. Jestem zadowolony, że te moje małe datki pomagają innym. Radom jest piękny i jestem dumny, że pochodzę z tego miasta – mówi Czesław Kruk. Radomianin od kilkudziesięciu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, ale nie zapomina o rodzinnym mieście. Radomską bibliotekę wspiera już od 10 lat. W tym czasie przekazał placówce wsparcie finansowe na ponad 100 tysięcy złotych. To, jak mówi Czesław Kruk, przez pasję i miłość do książek. - Kocham książki, uwielbiam panie bibliotekarki. Jako mały chłopak lubiłem chodzić do biblioteki. Tam było ciepło i miło. Uważam, że książka jest bogactwem w życiu każdej osoby, bo jest przyjacielem, który Cie nie opuści. Zawsze jest z Tobą i wszędzie można się z nią zabrać – dodaje Czesław Kruk. Bibliotek w Radomiu będzie więcej. Nowa filia zostanie otwarta na osiedlu Ustronie. - To jest w tym miejscu, gdzie jest poczta i ośrodek zdrowia, na ulicy Osiedlowej 9. To jest bardzo dobre miejsce. Także dostosowane do osób niepełnosprawnych – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. Jak zapowiada wiceprezydent, biblioteka ma być czynna jeszcze przed wakacjami.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • „Świeć z Energą” przekazuje sprzęt AGD dla radomian

  Cztery działające w Radomiu organizacje pozarządowe, otrzymały sprzęt AGD, który Radom wygrał w konkursie „Świeć z Energą”. W rywalizacji na najładniejszą iluminację świąteczną, Radom na Mazowszu był bezkonkurencyjny. W skali ogólnopolskiej zajął 8 miejsce.

 • Wolontariat cały czas w modzie

  Maja Laskowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu została Wolontariuszem Roku 2017. Wyróżnienie odebrała podczas gali, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych.

 • Skuter w nagrodę. Wcześniej kurs i egzamin

  Jakub Kwiecień z Przysuchy odebrał nagrodę, skuter, który wygrał w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Wcześniej musiał zdać egzamin na prawo jazdy kategorii AM.

   

   

  Sam konkurs odbył się w październiku. Skierowany był do młodych osób, między czternastym a siedemnastym rokiem życia, które nie mają jeszcze prawa jazdy kat. AM. 0 Chcielibyśmy, żeby to się rozwijało, żeby ci młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają na ulice skuterami posiadali odpowiednie kwalifikacje i posiadali odpowiednią wiedzę do tego, żeby się bezpiecznie poruszać po drogach – mówi Dariusz Piątek, dyrektor radomskiego WORD.

  Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradził sobie Jakub Kwiecień z Przysuchy. Wygrał kurs prawa jazdy kategorii Am oraz skuter. Dwa tygodnie temu skończył kurs i zdał egzamin, teraz odebrał skuter. - Był trudniejszy od konkursu, bo trzeba było się nauczyć większego zakresu. No i tam był sam symulator, tutaj była prawdziwa jazda. Na symulatorze jest jednak bezpieczniej - mówi Jakub Kwiecień.

  Za dwa lata Jakub Kwiecień zamierza zdawać na prawo jazdy kategorii B, chce też zdobyć uprawnienia na wyższe kategorie motocyklowe. A teraz przetestował swój nowy skuter na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

   

 • Dwa radomskie muzea z „Wierzbą”

  Ubiegłoroczna majówka zorganizowana w Muzeum Wsi Radomskiej, a także wydawnictwo muzeum J. Malczewskiego nagrodzone „Wierzbami”. To nagrody przyznawane przez samorząd Mazowsza.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej