Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kameralne Lato. Filmowo i sportowo

środa, 11 maj 2016 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Już po raz 9. w Radomiu zostaną zorganizowane Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. O szczegółach imprezy opowiadali dziś organizatorzy, w tym ambasadorka festiwalu - aktorka Anna Mucha.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato to impreza, która wpisała się w letni grafik miejski. W tym roku zostanie zorganizowana po raz dziewiąty. Rozpocznie się 3 lipca. - Główny cel jaki sobie stawiamy to pokazanie, że Radom jest atrakcyjnym miastem na turystycznej mapie Polski - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Kameralne Lato to głównie konkursy: filmów odrzutowych Hyde Park, filmów niezależnych, a przede wszystkim konkurs główny. - Funkcję przewodniczącego jury objął w tym roku Cezary Harasimowicz - informuje Anna Wróblewska, dyrektor festiwalu. - To wybitny scenarzysta, ale i cudowny, ciepły człowiek. Jestem pewna, że zdobędzie państwa serca – dodaje. Nabór filmów na wszystkie konkursy trwa do 16 maja. Zapisy – do 6 czerwca - prowadzone są też na warsztaty filmowe, które – tak jak i w latach ubiegłych – odbędą się w ramach festiwalu. Jak zawsze będą też wykłady tematyczne i pokazy filmów, ale w tym roku podczas Kameralnego Lata wiodącym wątkiem – obok filmu – będzie sport. - Mamy duże wsparcie ze strony Rosy Radom w postaci drużyny sportowej, co mnie bardzo cieszy - mówi aktorka Anna Mucha, ambasadorka festiwalu. - Liczę na wymianę koszulek, zobowiązałam się nawet, że będę nosiła numerki, bo przewidziano imprezy sportowe – żartuje aktorka. Te imprezy to pokaz street ball'a i mistrzostwa koszykówki. Wszystko w duchu fair play. No i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo zresztą i profilaktyka to także jeden z elementów Kameralnego Lata. Od kilku lat w ramach festiwalu kręcone są spoty promocyjne dla policji. Wszystko po to, żeby przestrzegać przed niebezpieczeństwami. - Projekt tegoroczny będzie miał szczególną formę bo zagrożeń jest mnóstwo, ale skupimy się przede wszystkim na dwóch: dopalacze i cyberprzemoc - informuje insp. Marek Świszcz, I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. Spoty dla policji mają być kręcone w hali filmowej, która zostanie ustawiona w Radomiu. Finał tegorocznej edycji Kameralnego Lata odbędzie się 9 lipca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej