Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

10 lat Rycerzy Kolumba w Radomiu

środa, 11 maj 2016 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska rada Rycerzy Kolumba działa od marca 2006 roku i właśnie obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Radomska rada jest najliczniejszą w Polsce. Ideą Rycerzy Kolumba jest pomoc potrzebującym.

Zakon Rycerzy Kolumba to katolicka organizacja wzajemnej pomocy członkom i ich rodzinom, ale także prowadząca charytatywną działalność na rzecz potrzebujących. Początki Rady Rycerzy Kolumba w Radomiu to rok 2006. Wtedy rada zrzeszała około 80 członków - Bardzo szybko ilość mężczyzn poszerzało krąg naszej rady. Z roku na rok oddzielaliśmy poszczególne rady. Z rady radomskiej powstała rada w Kozienicach, w Opocznie, druga rada w Radomiu, potem w Pionkach. Wszystko dzięki mężczyznom, którzy przyłączyli się na początku do naszej rady. Potem tworzyliśmy wspólnotę mężczyzn, a przez to wspólnotę naszych rodzin – mówi Andrzej Anasiak, Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest 88 rad lokalnych i ponad 4200 członków. Radom jest liderem jeśli chodzi o ilość rad lokalnych, których jest 17. Na drugim miejscu jest rada łomżyńska. Tam działa 7 takich rad. - Pomimo tego, że – jak się wydaje - jest dużo ruchów, organizacji i stowarzyszeń, które działają przy kościele, to jednak propozycja, którą składamy mężczyznom i ich rodzinom, jest na tyle atrakcyjną formą nowej ewangelizacji, że nie brakuje chętnych, którzy chcą się włączyć w tę działalność – dodaje Andrzej Anasiak, Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce. Rada Rycerzy Kolumba wspiera potrzebujących w kraju i za granicą. W najbliższą sobotę, 14 maja o godzinie 14.30 w kościele parafialnym przy ulicy Wernera odbędzie się uroczysta msza w intencji członków rady.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

 • Dziś rocznica wybuchu powstania styczniowego

  155 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Dziś uczniowie z radomskich liceów i grupa rekonstrukcyjna zorganizowali przemarsz ulicami miasta. Oddajemy cześć bohaterom – mówili uczestnicy obchodów.

 • Służba z miłosierdziem

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej