Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Koniec remontu kolejowej „ósemki” później?

wtorek, 10 maj 2016 19:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Zakończenie modernizacji linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Czachówek, planowane na 2020 rok może mieć kolejne opóźnienie, nawet do 2021 roku – alarmuje Prawo i Sprawiedliwość. Wszystko przez źle przygotowane – zdaniem PiS – przetargi.

Ogłoszenie przetargów na modernizację odcinków kolejowej „ósemki” Radom -Warka i Warka – Czachówek ogłosiła na stacji w Radomiu w październiku ubiegłego roku ówczesna minister infrastruktury Maria Wasiak. - Między Radomiem, a Czachówkiem przetarg został ogłoszony wczoraj. Sztandarowy, kolejowy projekt infrastrukturalny będzie realizowany w najbliższej przyszłości – mówiła w październiku ubiegłego roku Maria Wasiak. Mówiąc „wczoraj” minister Maria Wasiak miała na myśli dzień 15 października. Obecny na konferencji Marcin Mochocki, członek zarządu PKP PLK S.A deklarował, że rozstrzygnięcie przetargów ma nastąpić w połowie 2016 roku. Tymczasem, podczas ostatniego posiedzenia Sejmu Piotr Stomma, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, odpowiadając na pytania posła PiS Wojciecha Skurkiewicza, dotyczące stanu modernizacji linii kolejowej numer 8 stwierdził, że rozstrzygnięcie tych przetargów jest niemożliwe. - Dzisiaj wiemy, że przetarg nie był przygotowany. Jego rozstrzygnięcie jest niemożliwe dopóki nie zostaną przeprowadzone wszystkie prace umożliwiające wydanie decyzji środowiskowej. Był pozorny sukces w ubiegłym roku, a dziś goła prawda – mówił w Sejmie Piotr Stomma. Podobnie jest – jak mówi minister Stomma – z modernizacją odcinka kolejowej „ósemki” Radom – Warka. - Ten odcinek obejmuje most na Pilicy. Tutaj sytuacja jest analogiczna. Przetarg ogłoszony jesienią ubiegłego roku nie został przygotowany i jest problem decyzji środowiskowej – dodaje Piotr Stomma. Zdaniem Wojciecha Skurkiewicza, zapowiedzi minister Marii Wasiak z października ubiegłego roku były tylko grą wyborczą. - Niestety, przykre jest to, że byliśmy karmieni informacjami, które nijak się miały do rzeczywistości. Rozpisywane były przetargi na kolejne etapy, które de facto nie były przygotowane – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Opóźnienie w rozstrzygnięciu przetargów spowoduje także kolejne przesunięcie w czasie zakończenia modernizacji linii kolejowej numer 8. - Szkoda, że ta inwestycja ma tak gigantyczne opóźnienia. Okazuje się, że zapowiedzi o zakończeniu remontu w latach 2019 - 2020, teraz są przesuwane na rok 2021 – dodaje Wojciech Skurkiewicz. Modernizacja odcinka Radom – Czachówek ma kosztować około miliarda złotych. Z przedstawicielami PKP PLK S.A. nie udało nam się dziś skontaktować. Do tematu wrócimy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej